photo (7)-002

6. Ay 3. ve 4.Hafta Ek Gıda Tablomuz

Bu hafta itibari ile oğlum ek gıdalara alışmaya ve tercihlerini yavaş yavaş belli etmeye başladı.  Hafif ölçüde bağırsak problemleriyaşıyoruz diyebilirim. O nedenle bu hafta biraz yediği meyveleri değiştirdik ve kuru meyveleri şekersiz komposto yaptık. Meyvesuyu olarak onu içirdik ve kayısısını da iyice ezip yoğurduna ilave ettik.

Sabah kahvaltılarını zaman zaman reddetmesinin sebebinin peynir olduğu ortaya çıkınca peyniri mamasının içine karıştırmayarak ayrı verdik ve başarılı bir sonuç elde ettik. Çatalla ezdiğim ama iyice pürüzsüz olmasın istediğim bisküvileri zaman zaman tükürse de çiğnemeye çalıştığı anları da izlemek çok keyifliydi.

Sebze püresinden semizotunu çıkardık. Kabak, taze fasulye, havuç, patates, domates karışımı sebze püresini daha rahat yiyiyoruz. Pırasa da zaman zaman ilave ettiğimiz sebzelerden.

Bu arada patlıcan kesinlikle koymuyorum. Çünkü patlıcanda nikotin var. Bir de ıspanak ilave etmek istediğinizde; sebze püresindeki ıspanakta bulunan nitrat nitrite dönüştüğünden sadece 1 kez vermelisiniz. 

Ben organik un alıp ekmeği evde yapmaya devam ediyorum, ancak evde yapamayanlar için bu haftaki menüme Uno Ekmeğin Büyümix’ini yazdım.

Çok yakında tüm tariflerimi de blog’umdan paylaşıyor olacağım. Son haftada bu haftanın aynısını uygulayabilir veya daha önceki haftalar ile zaman zaman değişiklikler yapabilirsiniz.

 

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe
Kahvaltı 75 ml Devam sütü içerisine organik ekmek veya UNO Büyümix, 1 tatlı kaşığı pekmez ve ayrıca tuzsuz keçi loru 75 ml Devam sütü içerisine organik ekmek veya UNO Büyümix, 1 tatlı kaşığı pekmez ve ayrıca tuzsuz beyaz peynir 75 ml Devam sütü içerisine organik ekmek veya UNO Büyümix, 1 tatlı kaşığı pekmez ve ayrıca tuzsuz keçi loru 75 ml Devam sütü içerisine bebe bisküvisi , 1 tatlı kaşığı pekmez ve ayrıca labne peyniri
Sabah araöğün 1/2 su bardağı şeftalili yoğurt 1/2 su bardağı kayısılı  yoğurt 1/2 su bardağı armutlu yoğurt 1/2 su bardağı yoğurt
Öğlen Sebze Püresi ( Çatalla Ezilmiş) Sebze Püresi ( Çatalla Ezilmiş) Sebze Püresi ( Çatalla Ezilmiş) Sebze Püresi ( Çatalla Ezilmiş)
Öğlen araöğün 1 meyve (filede veya püre şeklinde) 1 meyve (filede veya püre şeklinde) Kuru Kayısı kompostosu şekersiz. 100 ml 1 meyve (filede veya püre şeklinde)
Akşam anne sütü veya devam sütü anne sütü veya devam sütü anne sütü veya devam sütü anne sütü veya devam sütü
Akşam araöğün kaşık maması  (150 ml) muhallebi (150 ml) kaşık maması  (150 ml) muhallebi (150 ml)
Gece anne sütü veya devam sütü anne sütü veya devam sütü anne sütü veya devam sütü anne sütü veya devam sütü
Cuma Cumartesi Pazar
Kahvaltı 75 ml Devam sütü içerisine bebe bisküvisi , 1 tatlı kaşığı pekmez ve ayrıca tuzsuz keçi loru 75 ml Devam sütü içerisine bebe bisküvisi , 1 tatlı kaşığı pekmez ve ayrıca tuzsuz beyaz peynir 75 ml Devam sütü içerisine bebe bisküvisi , 1 tatlı kaşığı pekmez ve ayrıca tuzsuz keçi loru
Sabah araöğün 1/2 su bardağı yoğurt 1/2 su bardağı kayısılı yoğurt 1/2 su bardağı yoğurt
Öğlen Sebze Püresi ( Çatalla Ezilmiş) Sebze Püresi ( Çatalla Ezilmiş) Sebze Püresi ( Çatalla Ezilmiş)
Öğlen araöğün 1 meyve (filede veya püre şeklinde) Kayısı Kompostosu 1 meyve (filede veya püre şeklinde)
Akşam anne sütü veya devam sütü anne sütü veya devam sütü anne sütü veya devam sütü
Akşam araöğün kaşık maması  (150 ml) muhallebi (150 ml) kaşık maması  (150 ml)
Gece anne sütü veya devam sütü anne sütü veya devam sütü anne sütü veya devam sütü

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...