babytavaactifry

Actifry’da Susamlı Baby Tava

Actifry hayatıma gireli henüz hakını verebilmiş değilim.. Sadece çok sıkıştığım anlarda başvuruyorum kendisine.. O nedenle çok yaratıcı ya da farklı bir tarif çıkaramadım henüz ortaya.

Tavuk ürünleri arasında favorimiz baby tava.. Ben çok uzun zamandır Banvit Burada’dan alıyorum tavuk ürünlerini.. Hem hizmetten hem de lezzetten oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim. Lütfen reklam yaptığım düşünülmesin, benim memleketimde olduğu için bir de okul zamanında içerde minik bir staj yaptığım için güveniyorum markaya. Ayrıca kapıya kadar soğuk zincir kırılmadan getirilmesi de ayrı güzel çünkü diğer kapıya servis hizmeti veren süpermarketler bazen bu konuya dikkat etmeyebiliyor. Ayrıca her siparişten sonraki gün arayıp memnun kalıp kalmadığımızı soruyorlar. Neyse bu kadar övgü yeter diyeyim ve döneyim dün akşamı lezzetlendiren tarifime..

Efendim şimdi ben actifryı ilk kulandığım gün kaşığını içinde unutup erimesine sebebiyet verdiğim ve yenisini de henüz servise başvurup almadığım için yemek kaşığı ile 2 kaşık yağ koydum actifry a.. Açtım ve 1 dakika kadar yağı ısıttım. Daha sonra 600 gram kadar baby tava, 1 yemek kaşığı susam, 1 tatlı kaşığı kekik, 1 tatlı kaşığı pulbiber ve 1 çay kaşığı kadar kimyon ilave ettim ve çalıştırdım. 20 dakikaya kurdum ve alarmı çalınca kapattım. Servis edene kadar hiiç kapağını açmadım..

Çok acıktığımızdan pişmiş halini fotograflayamadım 🙂
Ama sizi cok uğraştırmayacak pratik bir tarif olarak da burada dursun istedim.

babytavaactifry1
babytavaactifry2

Sevgiyle ve Afiyetle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

hamsi

Bugün ne pişirsem diyenler için hamsili pilav tarifi

Sağlık açısından faydası oldukça fazla olan balıklar ile yapılabilecek birçok yemek tarifleri var. En cok tercih edilen balık türlerinden biri de hamsi. Sonbahar aylarında hamsinin keyfini çıkartmak için birçok tarif denenebilir. Hamsi buğulama, hamsi çorbası, hamsi güveç, hamsi dolması hepsi birbirinden ayrı damakta unutulmaz tat ...