IMG_0369

Bebekle Gezi – Bahçeköy Event Garden

Havalar ısındı ve haftasonu bizi çok özlemiş olarak teslim aldığımız oğluşun haftasonu bizimle oynamak için inanılmaz bir isteği oluyor. Ev içerisinde çok kısıtlandığımızdan ve hep birlikte pazar gününü kaliteli geçirmek açısından mekan arayışımız vardı.

İlk olarak denediğimiz yerlerden biri olan Event Garden Bahçeköy ile ilgili deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim.

Otopark problemi olmayan vale hizmeti olan bir bahçe. Bizim için en önemli kriterlerden biri bu, bebeğin arabasıydı çantasıydı derken otopark sıkıntısı olan bir yer tercih etmiyoruz.
Karşılama güler yüzlü ve ilgili. Rezervasyon genelde iyi oluyor ama rezervasyonunuz olmadığında da sizin için bir yer ayarlamak için ellerinden geleni yapıyorlar.
Alan inanılmaz geniş olduğundan, çevreye yayılma imkanınız var. Bir başkasının içtiği sigaranın dumanının size gelmesi veya bir başkasının mangal dumanının sizi rahatsız etmesi pek mümkün olmuyor.
Hem mangal hem de açık büfe kahvaltı hizmetini denediğimiz event garden da profesyonel olarak hazırlanmış bir bebek odası yok. Fakat sorduğunuzda size gelin odası olarak kullandıkları yeri veriyorlar. Ben emzirme örtüsü kullanıyorum ve emzirmek için bebek odasına gitmiyorum. Alt değiştirmeyi de örtü yayarak bebek arabasının içinde çözüyorum. Öyle aman bebek odası olsun, şu olsun bu olsun diyen annelerden pek değilim. Zaten ortam da çok geniş ve rahat olduğundan bebeğinizin altını değiştirirken başkalarını da rahatsız etmeniz söz konusu değil. Genelde çocuklu aileler de geldiğinden anlayış neredeyse tam.

İstanbul şartlarında aldığınız Orman Havası ve geçirdiğiniz güzel günün sonunda öyle hesap çok kabarık gelecek diye de korkmayın. İstanbul şartlarına göre fiyatlar gayet uygun.

İşte bizim Event Garden’daki karelerimiz.

1-IMG_0065

fotografta arkamda gördüğünüz yeşil alanda hiç masa yok. Bu alan tamamen oyun için ayrılmış.

1-IMG_0087

Arabası ile rahatça dolaşıyor

1-IMG_0090

Hüso gezerken biz masada yemek için hazırlanıyoruz 🙂

1-IMG_0071

Yengesi ile keyifli vakit geçiriyor 🙂

Sevgiyle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

c7853246-f215-4388-bb3b-425405d105ae

Pilav Yapmanın Püf Noktaları

Pilav yapmak geline verilecek kaynana notu nispetinde önemlidir. Aslında prensiplere uyulduğunda zor olmayan bir yemek olsa da, her zaman facia ile karşılaşma riski vardır. Doğu mutfağında pirincin yeri azımsanmaz. Özellikle Asya’da pirinç bazı ülkelerde temel ve hatta tek besin maddesidir. Örneğin Çin’in Güney Doğusunda en ...