1187595_22141630

Bebek Büyütürken Aldıklarımdan En Çok Neleri Kullandım?

Geçtiğimiz haftasonu Ankaradaydık. 5,5 aylık hamile olan eltim bana, neler alıyım, alışverişe nereden başlayayım diye sorunca, blogda doğum için ve doğuma giderken bebek için gerekenler yazıyor ama yetmez senin için bir yazı daha hazırlamam gerek diyerek sıvadım kolları ve yazmaya başladım.

Öncelikle diğer iki yazıya kolayca ulaşmanız için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Doğuma giderken bebek çantasında olması gerekenler

Doğuma Giderken Annenin Çantasında olması Gerekenler

Doğumdan Sonraki İhtiyaçlar için ise

En Çok Kullandıklarımız;

  1. Oda için Termometre : Bebeğiniz doğar doğmaz bir üşümesin telaşı başlıyor ki sormayın.  Ben kış ayında doğum yaptım ama evimiz merkezi sistemle ısındığı için içerisi 30 dereceleri görüyordu. Ceyran yapar, bebek üşür falan diye kesinlikle cam da açamıyordum. Doktor odanın 24 ile 26 derece arasında olmasının ideal olduğunu söylese de biz evde bebişi giydiriyor ve bir de üzerini yünlerle örtüyorduk. Sonra ben bir rahat anne olarak olaya el koydum ve evde tek taraflı bir cam sürekli açık kalıyordu ve oğlumun üzerine de ince bezler örtüyordum. Bu Weewell  termometre çok işimize yaradı, hem odanın sıcaklığını, hem nem derecesini hem de saati gösteriyor. Bir de gece karanlığında üzerine basarsanız ışığı da var.

lWEE-WHM120_1

  1. Fanlı Isıtıcı : Bebeğinizi yıkarken odanın sıcaklığını biz normal sıcaklıktan 3-5 derece daha yükseğe bu fanlı ısıtıcı sayesinde çok kısa sürede getiriyorduk. Bir çok markanın benzer ürün var, bizim Rowenta tercih etmemizin sebebi sessiz çalışma özelliği olması idi.

2134526

 

  1. Süt Sağma Makinesi : O kadar çok kullandım ki ve hala da kullanıyorum. İstanbul içi gezmeye giderken bile ilk zamanlar hep yanımdaydı. Çünkü bazen bebek uzun bir süre uyuyor ve dolan göğüsleriniz akmadan boşaltmanız gerekiyor. Medela marka süt pompamı hala da kullanıyorum. Çok memnunum.

indir

 

  1. Biberon : Dr. Brown biberonu herkes tavsiye etmişti zaten. Bende inanılmaz memnun kaldım. İlk denemede biberonu kabul etti ve anne memesini unutma gibi bir durum yaşamadık.

lDRB-DB161_1

 

 

  1. Biberon Isıtıcısı : Erken dönemde alınmasa da olur ama çalışan anneler için doğum izni bittikten sonra yada evde de olsanız mamaya geçtikten sonra daha fazla kullanılıyor. En azından suyun altına tutmak yada sıcak kasede bekletmek, oldumu diye bileğinizde kontrol etmek vs. gerekmiyor. Yine Weewell.

lWEE-78164_1

 

 

  1. Burun pompası : Bebeğiniz doğduğunda onun öz bakımını yapmak gerçekten çok zor oluyor, incecik eller bacaklar, yüzü gözü gerçekten telaşlanıyor insan. Burnunda ilk sümük olduğunda onu almak için akşam eşimden gelirken bir pompa almasını istemiştim. O da müzikli Santebebe’nin bu pompasını almış. İlk zamanlar ne gerek var müziklisine zaten çekmiyor falan desemde sonradan bir kaç tane daha aldık ve diğer hepsinden iyi olduğunu söyleyebilirim.

ei72855_santebebe_sb140_burun_aspiratoru

 

  1. Ateşölçer : Aslında ben bir gün alışverişte alayım almayayım bir dahaki ay alırım derken erken doğum vs. bu alışverişi de eşim yapmak durumunda kaldı. Kendisi teknolojiye çok düşkün olduğundan şekilli uzaktan ölçen bir ateşölçer almış ama ona inansaydık bizim çocuğun ateşi hep 40 derecenin üzerindeydi. Ben Chicco’nun en basit ateşölçerini aldım sonra ve memnun kaldım.

lCHI-64481_1

 

 

  1. Bebek Kamerası : Motorola Marka, kamerasını görüntü aldığınız ekrandan hareket ettirebiliyor ve bebeğinizin yanına gidene kadar onunla konuşabiliyorsunuz.

lMTR-MBP36_1

 

  1. Bebek bezleri için çöp kovası : Bence en iyi buluşlardan bir tanesi. Dışarı koku vermeyen bu kova bence mutlaka alınmalı.

lXYZ-M250DS_1

10. Araba koltuğu için isofix : Araba koltuğunuzun isofixi önce insana biraz pahalı ve gereksiz gibi geliyor ama yeni doğum yaptıktan sonra bebekle çıkmak zaten zor iken bir de bebek koltuğunu emniyet kemerine falan bağlamak işi daha da zorlaştırıyor. O nedenle bence alınmalı. Ben doğumdan sonra koşa koşa gidip aldım mesela.

stokke-izi-go-isofix-by-besafe

11. Park Yatak: Minik bebek yatağı yerine park yatak tercih ettik ve İlk önce Chicco’nun yanında alt açma yeri olan bir yatağını aldık. Bir süre kullandık ama memnun kalmadık. Sonra bir seyehat için hem açıp kapaması daha pratik hemde daha şık görünen fiyat olarak da daha uygun olan Nuna Marka park yatağı aldık. Tek dezavantajı tekerleği olmaması ama benim tercih sebeplerimden biri olmuştu park yatağı iten bebekleri izledikten sonra.

lNUN-80746_1

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...