IMG_3605

Bebek Otelinde Kahvaltı

Bebek Oteli bizim bebiş olmadan da bir kaç kez gidip keyifle boğazı izlediğimiz, martıları beslediğimiz bir yerdi. Ayrıca menüsünden yapmış olduğumuz her seçimde de memnun olduk diyebilirim. Çaysever biri olarak demlik ile çay söyleyebilme imkanı harika. Favorim ise beyaz çikolatalı profiterollü pastası idi.

Bebek’in göbeğinde olmasına rağmen çok ayakaltı olmamıştı. Sağında ve solunda bulunan bazı mekanlar gibi sahte insanlarla dolu değildi.

Aslına bakarsanız Bizim için Bebek’ e inmek çook büyük bi proje. Trafiğin en az olduğu saatte evden çıkma ve dönüş trafiği başlamadan eve dönme telaşı ile koştur koştur olduğumuz, bu nedenle de hamileliğimin son dönemlerinde ve oğlumuz doğduktan sonra tercih etmediğimiz bir yer haline geldi.

Geçtiğimiz cumartesi sabahı uzun zamandır yapamadığımız bir şeyi, eşimle başbaşa kahvaltı etmeyi planlamıştık. İş dışında oğluşu ilk defa bırakacağımız için biraz vicdan yapıyorduk ama buna ihtiyacımız olduğunuda biliyorduk. Sabah bir heyecan ile uyandık, ancak bir gök gürültüsü, bir şimşek, bir yağmur ki sormayın.
Gitmeyi planladığımız ilk yer denize sıfır ve açık bir mekan olduğundan iptal ettik. Ama dışarı çıkmaktan ikimiz de vazgeçmek istemedik.
Önce Etiler sonrada hoop Bebekte ve Bebek Otelinde bulduk kendimizi.

Biraz öncede bahsettiğim gibi çevresinden etkilenmemiş Bebek Oteli, şahsına münhasır sakinliğindeydi. Mütevazi bir kahvaltı büfesi, harika hazırlanmış peynirli omlet ile puslu bir İstanbul Boğazı kahvaltıyı eşsiz hale getirdi benim için.

Mütevazi bir kahvaltı edip, mütevazi bir hesap ödeyip otelden ayrıldık. Geçirdiğimiz 3 saat bizi tazeledi.

Sizde yavrularınızı evde bırakıp bir kaç saat kafa dinlemek istiyorsanız, tavsiye benden..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...