IMG_0537

Bebekle Gezi – Göçmen’s Ranch

Burası daha önce oğlum doğmadan da eşimle beraber geldiğimiz bir yerdi. Anadolu yakasından Avrupa yakasına taşındığımızda ata binmek için yer arayışı içerisindeydik ve bu gezi sırasında Göçmen’s Binicilik Tesislerini de ziyaret etmiştik. O gün de içimiz açılmıştı açıkçası, ata binmemiştik ama yemeğimizi yerken ata binenleri izlemek bize inanılmaz keyif vermişti.

Ben hep korkmuştum ata binmekten. Çocukluğunda dedem beni bir kez eşeğe bindirmişti ve sanırım o gün sebebi ile hayatım boyunca korkacaktım ata binmekten. Bir iki kez denemiştim, başarısız olduğum söylenemez ama o korku kalkanı kırılmadı bir türlü. Bu tesisle tanıştıktan sonra artık ata binmeyi tamamen öğrenmeye ve pazar günleri için standart spora dönüştürmeye karar vermişken kısa bir süre sonra hamile kaldığımı öğrendim ve hiç başlayamadım. Tabii eşimde.
Zaten şimdide doğum kilolarını biraz vermeden başlayamam. Bir de insan orda küçücük kızların, gencecik delikanlıların artistik binişlerini görünce öğrenci olmaya utanıyor. Ama sanırım bir gün oğlumla birlikte ata binebilmek için bu işi öğrenmeliyim.

Velhasıl Kelam geçen pazar eşim bu çiftliği hatırladı ve oğlumuz ile birlikte de gidip rahat edip edemeyeceğimize bir bakmak istedik.Bu tesis, Saray Muhallebicisi’nin sahiplerinin. 250 dönüm arazi üzerinde kurulu. at sayısı oldukça fazla ve at dışında, keçi,koyun, geyik, lama, devekuşu gibi çeşitli hayvanlar da var. En güzeli buraya gelip burada zaman geçirmek için üye olmak zorunluluğu aranmıyor.
Yaz kış gelip burada ata binebileceğiniz 2 kapalı 2 açık menajı var.

Gelelim bebeğimizle birlikte bu çiftliğe girdiğimiz andan itibaren yaşadıklarımıza. Sosyal tesise girişte bebek arabası için yer yok, birden fazla basamak var ve oldukça zor olduğunu söyleyebilirim.
Arabada babamız klima açmadığından yol boyunca terleyen oğlumun üzerini değiştirmek için bebek odası sorduğumda bana ofislerini kullandırdılar. Aslında ben bebek arabasında değiştiriyorum normalde bebek odası takıntım yok ama hava biraz rüzgarlıydı, ne olur ne olmaz üşütmeyelim diye tedbirli davranmayı tercih ettim.
Servis ve yemekler fena sayılmaz, ama ata binmeye gelmiyorsanız, burada yemek yemeyi tercih etmezsiniz. Lezzetsiz veya kötü değil,hatta köftesi tam anne köftesi gibi. Ama hizmet çok standart.

Ata binmek için kesinlikle tercih edilebilir, izlemeyi seviyorsanız ayrıca çok keyifli.

Belki şimdilik Hüseyin daha küçük, sadece atlara bakmakla yetindi ama ileride ata binmek isterse burada O’na göre Pony’ler de çokca var. Büyüdükçe çiftlikteki diğer hayvanlar da ilgisini çekecektir

Fotograflarımız;

“Bu pazar genel olarak benim kucağımda huysuzdu, hep babası ile olmak istedi.”

IMG_0530IMG_0543

IMG_0545IMG_0546IMG_0536IMG_0537

Sevgiyle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...