3

Beğendili Balık

 

Gerekli Malzemeler;

– 2 adet tombul patlıcandan beğendi (tarifi burda)

-İglo Deniz Çipra Fileto

– Ceviz

– Lime

– Kırmızı Soğan

 

Bir önceki tarifim beğendi tarifi idi. Yukarıda malzemeleri yazarken kolaylık olsun diye linkini de yanına ekledim. 4 kişilik bir balık sunumu için blo bol yeten bir beğendi oluyor. Daha az beğendili olsun derseniz bu tarifle 6 kişiye kadar yetirebilirsiniz.

Balığı dondurulmuş olarak almıştım. Diyet yaparken çok tükettiğimiz İglo’nun Deniz ürünleri hem gerçek deniz mahsülü hem de pişirmeye hazır ambalajlarda satılıyor, örneğin deniz çiprası poşetin içerisinde ve önerilen pişirme şekli suda haşlama ama ben aynı poşetle aliminyum folyoya sararak fırınlıyorum balığı ve harika oluyor poşetinden çıkınca.

Fileto çok ince hazırlandığından 15-20 dakika içerisinde pişiyor balık ve hazırladığım beğendi ile birlikte servis ediyorum. Beğendiyi dilediğiniz şekilde servis tabağınıza yayın ve üzerine balığınızı yerleştirin. Kırmızı soğan balığın olmazsa olmazı ve lime ise balığın tadını limon gibi bozmuyor. Ceviz ise en son soğanın ağızda bıraktığı tadı hafifletiyor.

Romantik bir akşam yemeği hazırlayacaksanız bu yemek sizin masanızı da süslemeli.

 

Sevgiyle ve Afiyetle..3

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

c7853246-f215-4388-bb3b-425405d105ae

Pilav Yapmanın Püf Noktaları

Pilav yapmak geline verilecek kaynana notu nispetinde önemlidir. Aslında prensiplere uyulduğunda zor olmayan bir yemek olsa da, her zaman facia ile karşılaşma riski vardır. Doğu mutfağında pirincin yeri azımsanmaz. Özellikle Asya’da pirinç bazı ülkelerde temel ve hatta tek besin maddesidir. Örneğin Çin’in Güney Doğusunda en ...