1-IMG_5031

Cafe R.E.A.D – Benim Seçtiklerim

Uzun zamandır pek biryerlere çıkamıyoruz. Son hız bebeğin hazırlıkları bir de benin dinlenme meselem falan derken. Cumartesi günü 1-2 saat de olsa deniz havası almak için eşimi kandırmaya çalıştım ve başardım.
Fakat bu başarı öncesi önemli bir görev verilmişti bana, deniz kenarı olsun ama kalabalık olmasın kuralımız vardı.
Son zamanlarda ise Avrupa yakasında hele de kış günü biraz güneş yüzünü göstermiş ise deniz kenarı ve sakin bir yer bulmak imkansızdı. En çok bundan şikayet eden de bendim. Dolayısı ile mecbur oturdum bilgisayarın başına ve araştırmaya başladım nereye gidebiliriz diye Bumerang Deneyim Günleri Kapsamında Çırağan Sarayındaki Etkinlikte tanıştığım ama çok fazla sohbet fırsatı bulamadığımız Pınar Dumlupınar Cafe R.E.A.D ile ilgili bir yazı yazmış…

Okur okumaz gözümün önüne geldi yeri Tarabya Otelinin, nispeten bebeğe ortaköye göre sakin ve konsept olarak da ilgi çekiciydi.

R.E.A.D – Recharge Eat And Drink – Aynı zamanda da bir kitap kafe, çok inceleme fırsatı bulamadım ama çok değişik kitaplar vardı. Orada okuyabiliyor ve satın alabiliyormuşuz.

Mekandan da bahsedince eşim ikna oldu ve yola çıktık. Dünyanın en mutlu insanı oluvermiştim ben bir anda. Öyle bir etkisi olduki daha gitmeden recharge bende başarılı oldu 🙂

Gerçekten inanılmaz sakindi, herkes çok güleryüzlüydü ki aşağıda paylaştığım fotografta ne kadar samimi olduklarını sizlerde göreceksiniz.

Fakat bir eleştirim de var. Masa ve Sandalyeler beyaz hasır. Servis tabakları da kenarları hasır desenli. Birbirine uyacağı düşünülmüş belli ki ancak bana göre biraz boğmuş.
Bir otelde olduğunuzu hatırlatıyor bu tabaklar biraz da..

1-IMG_5023

Menüden tattığımız herşey inanılmaz taze ve lezzetliydi.

Benim Seçtiklerime Gelince..

Başlangıç:

Sebzeli Tavuklu Börek

1-IMG_5024

Mantı

1-IMG_5028

Izgara Köfte

1-IMG_5029

ve de Tatlı..

1-IMG_5031

Lattesiz Olmaz

1-IMG_5033

Sevgiyle ve Afiyetle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...