IMG_0415

Chefika ile Teremyağ Gurme Kaymaklı Etkinliği

Teremyağ Gurme Kaymaklıyı denemeye başladığımda bir çok yemekte deneyip fikir edinmek istedim. İlk olarak çok sık cupkek yaptığım için cupkek’de denedim, sonra mayalı hamurdan poğaça yaptım, Chefikanın kampanya paketi ile birlikte bizimle paylaştığı tariflerden de denemelerim oldu. Pilavda ve makarnada da kullandım. Hatta şimdi biraz size de farklı gelicek ama chefikanın tariflerinde teremyağ ile kızartma yaptığını okuyunca, yok canım artık kızartma da olmaz diyerek çay hamuru yapıp kızarttım. Tüm denemelerimde sonuç çok başarılı idi. Margarine karşı biri olmama rağmen, ülker Teremyağ Gurme Kaymaklı beni oldukça etkiledi.

Teremyağ Gurme Kaymaklı ile yapmış olduğum tüm tariflere bir TIK la ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz gün yapılan etkinlikte tavsiye evine gittiğimde Chefika bizim için yemekler hazırlıyordu. Muhteşem bir sofra hazırlanmıştı. İrmik helvası da kavuran Chefika helva kavrulurken yağdan kısmamak gerektiğini düşünüyor.

IMG_0416

Masamız;

IMG_0425

Chefika’nın bizim için hazırladığı yemeklerden;

Humus;

IMG_0417

Kuru Cacık

IMG_0419

Bence bu sunumun adı sihirli kabak 🙂
IMG_0422

Özbek pilavı: Çok kısa süre önce Kırgızistan’a giden Chefika, orada öğrendiği Özbek pilavının inceliklerini de bizimle paylaştı.

IMG_0426

Etkinlik boyunca çok güzel kişilerle tanıştım, çok tatlı muhabbetler edildi. Bir de İzmir’den bir meleğin evine skype ile bağlandık. O melek de Teremyağ Gurme Kaymaklı ile yapmış olduğu yemekleri misafirlerine sundu ve misafirleri bizimle fikirlerini paylaştı.

Chefika bir de etkinlik sırasında enginarlı pilav pişirdi. Elinin lezzetini de tatma imkanı bulduğum için çok şanslıyım. Sırrı ne bilmiyorum ama enginarların pişme deerecesi o kadar başarılı idi ki pirinçlerle enginar aynı yumuşaklıktaydı.
enginarlı pilav

Etkinlik sonunda Chefika’nın tarifleri hariç tüm meleklerin getirdiği yemekler için herkesin oy vermesi istendi. Benim teremyağ ile denediğim Kartopu Kurabiye Tarifim de günün en lezzetli ikinci tarifi seçildi.

Blogda sizinle daha önce tereyağ ile yaparak paylaştığım tarifte aynı miktarda teremyağ gurme kaymaklıyı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hatta Teremyağ Gurme Kaymaklı ile hamurunuz tereyağ ile yaptığınızdan daha yumuşak oluyor. Bende bu nedenle un miktarını biraz daha arttırmıştım fakat bu konuyu Chefika ile paylaştığımda un miktarını artırmama gerek olmadığını hamurun kesinlikle dağılma veya yayılma yapmayacağını söyledi.

Bu püf noktasını siz de tariflerinizde Teremyağ Gurme Kaymaklıyı denerken göz önünde bulundurun derim.

Kartopu Kurabiyelerimi bu şekilde sundum;

IMG_0415

Teremyağ Gurme Kaymaklı Ekibinin bana hediyesi

bendee ikinci oldum

Teşekkürler.

Sevgiyle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...