IMG_1574

Çocuklar için Balkabağı Püresi Nasıl Hazırlanır?

Bu sene oğluma da balkabağını sevdirmiş olmanın verdiği mutluluk ile biraz derin dondurucuda bal kabağı saklamak istedim,

Çok basit olan bu yöntemle sizde derin dondurucunuza balkabağını bulamayacağımız günler için stok yapabilirsiniz.

1. 1,5 kg temizlenmiş kabak kullandım. Arzuya göre kabaklarınızı hafif bir zeytinyağ ile yağlayabilirsiniz. Hem rengi daha güzel olur hem de aroması.

2. 180-200 derece arası fırında kabak iyice yumuşayana kadar fırınladım. Kabuk yapmasın diye fansız program kullandım. Süre özellikle yazmıyorum çünkü kabaktan kabağa değişir. Bir çatal yardımı ile ara ara kontrol etmenizde fayda var.

IMG_1567

3. iyice pişmiş, yumuşamış olan kabakları parçalara ayırdım ve rondoya koydum. Püre haline gelene kadar çektim. Yeşil kısımlarını ayırabilirsiniz de ayırmasanız da o kısmının da faydası çok.

IMG_1569

4. İkeadan aldığım kilitli torbalara içerisinde hava kalmayacak şekilde yerleştirdim ve hemen derin dondurucuya koydum.

IMG_1574

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

hamsi

Bugün ne pişirsem diyenler için hamsili pilav tarifi

Sağlık açısından faydası oldukça fazla olan balıklar ile yapılabilecek birçok yemek tarifleri var. En cok tercih edilen balık türlerinden biri de hamsi. Sonbahar aylarında hamsinin keyfini çıkartmak için birçok tarif denenebilir. Hamsi buğulama, hamsi çorbası, hamsi güveç, hamsi dolması hepsi birbirinden ayrı damakta unutulmaz tat ...