Çok Hamarat Değilim

Başlıktan da görüldüğü üzere “çok hamarat değilim”

Şimdi neden böyle bir başlık attığımı merak edeceksiniz değil mi..

Evet bir yemek blogu yazarı olabilirim, ancak öyle şanlı şöhretli sofralar kuramam. Zaten laf aramızda kalmasın bir çok yemek blogu yazarının da çok hamarat olduğunu düşünmüyorum.. Hatta denenmemiş tarifler bile yazılıyor farklı şekillerde..

Kendi açımdan çok hamarat olmamamınen  büyük sebebinin, sürekli farklı lezzetler peşinde olmam olduğunu düşünüyorum. Yok kinoalı tarifler deneyeyim, yok şekersiz ama meyveden dondurmalar yapayım, nutella mı evde yapayım derken, kuru fasulyeyi de her seferinde farklı pişiriyorum. Bir seferinde domates sosu ile yaptıysam, diğer seferinde biber salçalı, birinde kuzu etli, birinde sucuklu vs. gibi.

Ancak bazı zamanlar var ki, o zamanlar insan hep klasik yemekler yemek istiyor insan. Tüm ailenin bir arada olduğu zamanlar mesela, annemin hazırladığı sofralar..

Özellikle “iftar menüleri

Çok bellidir o sofrada, hangi yemekle hangi yemeğin yendiği ve hangi tatlı ile o sofranın taçlanacağı..

Bu nedenledir ki, tüm restaurantlar, oteller, özel mekanlar klasik isimlerle bir sürü iftar menüsü oluştursada hiç bir menü evde klasikleşen menülerin yerini tutamaz.

Annem de inernetle tanıştıktan sonra, bu iftar menülerinde bazı değişiklikler olmaya başladı.. Kötü yönde değil elbet, sadece daha önce bizim yöremize ait olmayan bazı yemekler, çorbalar ve tatlılar eklendi. Meğer annem lezzet.com.tr yi takip ediyormuş.  İftar menüleri’nde de bu siteden destek alıyormuş..

Ah benim canım annem..

Bu site ile lezzetli yemeklerine lezzet kattın..

Sevgiyle..

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

hamsi

Bugün ne pişirsem diyenler için hamsili pilav tarifi

Sağlık açısından faydası oldukça fazla olan balıklar ile yapılabilecek birçok yemek tarifleri var. En cok tercih edilen balık türlerinden biri de hamsi. Sonbahar aylarında hamsinin keyfini çıkartmak için birçok tarif denenebilir. Hamsi buğulama, hamsi çorbası, hamsi güveç, hamsi dolması hepsi birbirinden ayrı damakta unutulmaz tat ...