logo

Çölyak Hastalarına Özel Hizmet

Çölyak hastalığından muzdarip kişiler hepimizin yediği makarna, ekmek, mısır gevreği, gofret, pasta ve un gibi gıdaları tüketemezler. Gelişen ve sürekli yenilenen tıp ve gıda sektörü bu konuda da el birliği yapmış ve çölyak hastası kişileri mutlu edecek bir çözüm bulmuşlardır. O çözümde glutensiz diyet adı verilen içinde gluten bulunmayan bir diyet listesidir. Ne yazık ki çölyak hastalığının başka çaresi olmamakla birlikte tek tedavi yolu bu glutensiz diyetlerdir.

Gluten aslında bir arpa, buğday,çavdar ve benzer tahılların içerisinde bulunan bir protein çeşididir. Çölyak hastası kişiler ise bu proteini sindirememektedirler. Ama glutensiz gıdalar tüketildiğinde hiçbir sorunla karşılaşılmayacaktır.

Peki hangi yiyeceklerin glutensiz hali yapıldı? Bu liste hepimizin sofralarının baştacı olan ekmekle yani Çölyak hastaları için glutensiz ekmek ile başlayıp glutensiz kozmetiğe kadar uzuyor.

Ve Artık bu gıdaların bulunması çok kolay!

Neredeyse her süpermarketin koca bir reyonu diyabetik ürünler ve glutensiz gıdalara ayrılmış durumda. ama yine de siz bulmakta güçlük çekiyorsanız internet üzerinden online olarak glutensiz yiyecek sipariş edebilirsiniz.

Schar marka ürünlerin Türkiye Distribütörlüğünü yapan FSM Form Sağlık firmasının e ticaret sitesi olan ozelbeslenme.com sitesi üzerinden sipariş verebilmektesiniz.

Üstelik herhangi bir kafa karışıklığı durumunda yada aklınıza takılan sorular olduğunda gönül rahatlığıyla yetkili kişiyle konuşabileceğiniz bir müşteri servisleri de mevcut.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

c7853246-f215-4388-bb3b-425405d105ae

Pilav Yapmanın Püf Noktaları

Pilav yapmak geline verilecek kaynana notu nispetinde önemlidir. Aslında prensiplere uyulduğunda zor olmayan bir yemek olsa da, her zaman facia ile karşılaşma riski vardır. Doğu mutfağında pirincin yeri azımsanmaz. Özellikle Asya’da pirinç bazı ülkelerde temel ve hatta tek besin maddesidir. Örneğin Çin’in Güney Doğusunda en ...