1108622_89713643

Damacana ya da pet şişe su alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bu konu bizim evde oldukça önemli, ilk başlarda Erikli aldık, sonra ben hamile kalır kalmaz damla suya geçtik, onunda camları 8 litre olduğundan evde 5 tane cam şişe ve damacana arası birşeyin yerini sağlamak biraz zor oldu. Yine de uzun bir süre devam ettik, ta ki Abant suyun 19 litrelik damacanasını bulana kadar..
Depozito fiyatı biraz yüksek ama gerçekten içiniz rahat rahat içiyorsunuz, bir de çekçekli arabası var o kadar tatlı ki.. Adamlar herşeyi düşünmüş.

damacana

Peki nedir damacana su ya da pet şişe su alırken dikkat etmemiz gerekenler;

1. Sağlık bakanlığınsan izni olup olmadığına dikkat edin. Etikete mutlaka bakın. Genelde sokakta su almak zorunda kaldığınız büfelerde daha önce hiç rastlamadığınız markalara denk gelebiliyorsunuz. Aman atlamayın.
2. Kapağının orjinal şekilde kapatılmış olup olmadığını dikkatli bir şekilde kontrol edin. Son kullanma tarihine mutlaka bakın, ayrıca su aldığınız yeri mutlaka görün damacanaların depolandığı yer uygun mu yoksa direk güneş alan bir yerde dışarda mı tutuluyor bu önemli.
3. Damacanalarda güvenlik bandı mutlaka bulunmalıdır. ve bu güvenlik bandının üzerinde suyun adı ve cinsi yazılıdır.
4. Damacananın üzerinde suyun markası, veya şirketin logosu kabartma olarak yazılı olmak zorundadır. Mutlaka kontrol edin.
5. Su renksizdir. Renksiz ve kokusuz olmasına dikkat edin. İçerisinde yabancı cisim, dibe çöken bir tortu olup olmadığını kontrol edin.
6. Size getirdikleri araçta sadece su taşınıyor olmalıdır.
7. Kapakların ezik, çatlat olmamasına dikkat edin
8. Eğer sebil yada pompa kullanıyorsanız düzenli aralıklarla temizliğini yapın ve mutlaka değiştirin.

Bu konu bizim evde oldukça önemli, ilk başlarda Erikli aldık, sonra ben hamile kalır kalmaz damla suya geçtik, onunda camları 8 litre olduğundan evde 5 tane cam şişe ve damacana arası birşeyin yerini sağlamak biraz zor oldu. Yine de uzun bir süre devam ettik, ta ki Abant suyun 19 litrelik damacanasını bulana kadar.. Depozito fiyatı biraz yüksek ama gerçekten içiniz rahat rahat içiyorsunuz, bir de çekçekli arabası var o kadar tatlı ki.. Adamlar herşeyi düşünmüş. Peki nedir damacana su ya da pet şişe su alırken dikkat etmemiz gerekenler; 1. Sağlık bakanlığınsan izni olup olmadığına dikkat edin. Etikete mutlaka bakın. Genelde…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...