dimes7

Dimes ile Limonata Keyfi

Geçtiğimiz günlerde Tavsiye Evinde #dimesilelimonatakeyfi etkinliğine davet edildim.
Bu etkinlikte kendisini çok çılgın bulduğum Ayşe Erbulak ile de sohbet etme şansı bulacağım için çok heyecanlıydım.
Ayşe Erbulak birçoğunuzun Kavak Yelleri’nden yada Survivor’dan tanıyabileceği Dağhan’ın annesi ve Süper Baba ve Baba Evi’nden tanıdığımız Sevin Erbulak’ın ablası.
ilk Türk Kadın Cinayet yazarı olarak da tarihte yerini aldı. Kitabının adı Dokuz Oda Cinayetleri. Etkinlikte aramızda kitabı okuyanlarda vardı, ben okumayan biri olarak konuşulanlardan merak ederek, mutlaka okunacaklar listeme aldım.

Tavsiye Evine girişte bizi her zamanki gibi tavsiye evi ekibi, Dimes Limonata etkinlik yöneticisi ve Ayşe Hanım tüm pozitiflikleri ile karşıladılar.
Hazırlanmış muhteşem bir sofra vardı, sarı rengin hakimiyeti ve sofradan yayılan limon kokusu büyüleyiciydi.

Herkes birbirini tanıdıktan sonra, Dimes’in yeni reklam filmini izlerken bizlere de limonata ikramı yapıldı.

Ben reklamı çok enerjik buldum

Lİmonatalarımızı yudumlarken, Dimes Limonatanın üretim aşamaları ile ilgili teknik bilgiler dinledik.

Dimes Limonata taze sıkılmış limon suyundan üretiliyormuş ve katkı maddesi kullanılmıyor, pastörize edilerek raf ömrü uzatılıyormuş. İçerken içerisinde limon parçacıkları olabiliyormuş o nedenle.
Biz hep annelerimizin şekerle ovarak yaptığı limonataya alışkınız ama Dimes’in limonatası da içildiğinde yapay bir tada sahip değil. Bu da gerçekten aroma veya herhangi başka bir katkı kullanmadıklarını kanıtlamış oluyor.
Sadece rengi desteklemek için beta karoten kullanılıyormuş. Beta karoten de doğadan elde edilebilen bir renk yapıcı olduğundan gayet sağlıklı.

Sohbet’in sonuna doğru Dimes’in bir hafıza oyunu oynandı ve kazanana Tavsiye Evi bir hediye verdi. Oyunu şans ile ben kazandım çünkü neredeyse kartları açmadan seçmişim 17 saniyede oyunu tamamladım 🙂

Tavsiye evi’nin mis kokulu taş ve sabun hediyeleri için de bu vesile ile teşekkür etmiş olayım.

Sohbet biterken herkes bir an önce sofraya geçmek için sabırsızlanmaya başlamıştı. Dimes’in ve Tavsiye Evi’nin bizler için hazırladığı sofra gerçekten çok güzeldi.

dimes6

Tazetezgah’ın kısırı ve Emel’in Mutfağı’nın Limon kabuğu içerisindeki bulgur salatası tadı damağımda kalanlardan.

Etkinlik sonunda bizlere de Dimes Limonata ve Fotografta gördüğünüz limon ağacı hediye edildi. Dimes’ e de hediyeleri için çok teşekkür ederiz.

Sevgiyle ve Afiyetle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...