1394751_65576402

E vitamini faydaları

Cilt için Vitamin E Faydaları

Cilt sağlığı ve cilt bakımı açısından, e vitamini faydaları çoktur. Aslında, e vitamini içeren cilt bakım ürünleri, sağlıklı cilt bakımının temel bir parçası haline gelmiştir.

Antioksidan

Herşeyden önce,antioksidan aktivitesi nedeni ile,e vitamini ultraviyole ışık, kirliliği, uyuşturucu ve zararlı serbest radikallere karşı hücre üreten diğer elementlerden cilt hücrelerini korumada hayati önem taşımaktadır.
Ciltte ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak daha genç görünmenize yardımcı olur. Ayrıca, serbest radikallerin cilt yaşlanması önemli bir rol oynadığına inanılır ve bu nedenle antioksidan aktivitesi, bu cilt sorunu için oldukça değerlidir.

A vitamini için Regülatör

Sağlıklı cilt bakımı için e vitamini vücuttaki a vitaminini de düzenleme yeteneğine sahiptir.

E vitamini’nin Anti-Aging Faydaları

Vitamin E hem losyon, krem, ve diğer cilt bakım ürünlerine eklenerek, hem de ağızdan alındığında, derinin yaşlanma etkilerine karşı korunmasında etkin bir rol oynar.

Güneşten Korunma ve Güneş yanığı Tedavileri

E vitamini losyonları güneş yanığının önlenmesinde ve tedavisinde bazı yararlar sağlar. Bu losyonlar cildin epidermis tabakasını ultraviyole ışık hasarından korur. Ancak Bu tür losyonlar hemen çalışmaz. e vitamini çalışması için epidermis tabakasının derinlerine emilir, bu nedenle güneşe çıkmadan yaklaşık 20 dakika önce uygulanmalıdır.

Deri Hastalıkları Tedavisi

Vitamin E çeşitli cilt hastalıkları veya cilt hastalıklarının tedavisinde yardımcı olabilir. Örneğin sedef hastalığı tedavisinde kullanılır.

E vitamini Cilt Kanseri Faydaları

E vitamini en önemli avantajlarından biri, cilt kanserinin önlenmesidir.

Neden e vitamini iyi bir sağlık için önemlidir?

– Adet ağrıları
– Düşük sperm sayısı
– Göz dokularının iltihabı
– Katarakt
– Kas kramp
– Alzheimer hastalığı
– Parkinson hastalığı
– Romatoid artrit
– Astım
– Diyabet
– Kardiyovasküler hastalıklar
– Prostat kanseri ve meme kanseri

gibi hastalıkların önlenmesinde önemli bir rol oynar. Ayrıca yaşlılarda iyi bir bağışıklık güçlendirici ve kan dolaşımını düzenleyicidir. Şeker hastalarında kan pıhtısı oluşumunu engeller.

E Vitamini Kaynakları
E vitamini içeren gıdalar bulmak aslında zor değildir.
Genel olarak, e vitamini içeren yiyecekler yeşil yapraklı sebzeler, fındık, çeşitli bitkisel yağlar ve zenginleştirilmiş kahvaltılık tahıllardır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...