10

Ejder Temalı Bebeğim Hoşgeldin Hazırlıkları

Ejder Temasını babamız seçti.

Her zamanki gibi hiç biryerde örneği pek de bulunmayan, az yapılmış bizi zorlayacak bir durumdu. Ben tabii hemen kurabiye kalıplarına bakmaya başladım yok yok yok, magnetler nasıl olacak kapı süsü nasıl olacak falan derken..

İlk önce çok sevdiğim bir ablamın keçeden süsler yapmaya ve satmaya başladığını duydum. Kendisi bebeğimiz olacağını bildiğinden biz yapalım diye de teklif etti.

O zaman görsel olarak nasıl bir şey istediğimizi onlara bir fotografla gösterdik ve bize gelen örnek gönderdiğimiz fotograf ile birebir aynıydı.

Ejder Teması beni zorlayacağı kadar onları da zorlayacaktı, dikişler çok fazlaydı ve bir tanesini dikmek yarım saatten fazla zaman alacaktı. Sonuç ne olursa olsun yapacak yok..
Temamız ejder olacaktı bir kere..

Sonucu da beğendiğimizden ısrar ettik ve neticede anlaştık.

Tema ejder olacaktı ama bütün Eminönünü gezdim ve ejderha kalıp bulamadım. İnternetten alabileceğim sitelere baktım ama onlarda da yoktu. Birde bizim ejderimize uygun olmalıydı yani şirin bebek ejder gibi bişeye benzemeliydi.

Dinozor kalıp ile çalışıp ejdere çevirebilirmiyiz acaba diye düşündük ve hatta denedik ama sonra o da içimize sinmedi.

Sonra babamız yurtdışından araştırmalara başladı. Birimiz Amerika’dan birimiz de Kanada’dan sipariş verdik. Yetişip yetişmeyeceği, Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında hiçbir fikrimiz olmadığından şansımızı denedik ve bugün her iki sipariş de geldi. Bu şans bize mi aitti artık minik prensime mi bilemiyorum 🙂

Önce keçeden ejderlerimizi göstereyim..

Bu kapı süsümüz..
Altına Hüseyin’in Odası asılacak

1-2

1-51-8

Magnetlerimiz..

1-31-9

Bebeğin T-shirtü ..

1-1

Baba Ejder 🙂

1-4

Benim Tacım..

1-7

Bunlarda bugün gelen ejderha kurabiye kalıplarımız..

İlk ikisini kesin kullanacağım fakat üçüncüyü kullanıp kullanmayacağıma daha tam karar vermedim..

1-161-12

1-11

Önümüzdeki hafta denemeler yapıp karar vereceğim. Sonuçları mutlaka paylaşırım.

Bu arada keçe ile ilgili değişik çalışmalar istiyorsanız fotografını göndermeniz yeterli. Deneme yapıyor ve ona göre fiyat çıkarıyorlar. Bana mail yoluyla ulaşırsanız yardımcı olurum elbet..

Sevgiyle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...