ma4

Etiler Müzik Okulu – Müzisyen Anne

 

Ben henüz ilkokula başladığımda babam bana org almıştı. Her pazar bizim kasabanın lisesinin müzik öğretmenine derse giderdim.  Babam ve Annem Samanyolunu çok severdi, bende sürekli onlara samanyolunu çalardım. Sonra ortaokulda gitar çalmaya heves ettim, 3 kız arkadaş haftasonları gitar öğrendik, çaldık söyledik..Lisede ise bağlama ile tanıştım. Halk müziğini çok sevdiğimden bağlama benim kendimi en iyi ifade ettiğim enstrüman oldu. Şu an sorarsanız hiç birini çalamam çünkü ben devam etmek istesem ve birçok fırsat çıkmış olsada önüme ailem bir noktadan sonra müzik eğitimine devam etmemi istemedi. Bende yeterince istemedim demek ki yoksa kararlı olduğum konularda çok mücadele etmişliğim vardır bizimkilerle.

Oğluma hamileliğimden bu yana eşimle en büyük sohbetimiz O’nun neye yeteneği olup olmayacağı ile ilgili olmuştu. Ben tabiki müziğe yetenekli olsun, kumsalda gitar çalsın bütün kızları tavlasın diye düşünürken, babası da yüzücü olsun, tenis oynasın kızları bu şekilde tavlasın diyordu. 🙂

Velhasıl kelam ben işten ayrılıp evde Hüso’ya bakmaya başladığımda evde geçen saatlerin bu kadar uzun olduğunu tahmin etmeyi bırakın, akşam nasıl olmaz diye sabır çekerken, oğluşlaberaber artık aktivitelere başlamanın zamanı geldiğine kanaat getirdim.

İnstagram’dan takip ettiğim muzisyenanne  ve kidsmusicclass zaten ilk yapılacaklar listemdeydi, bu akivite hem bana hem de oğluşa iyi gelecekti.

Telefona sarılıp ilk ders için randevumuzu aldık. Huso nereye gittiğimizi anlamasada ben O’nun adına çok heyecanlıydım. İleride büyüdüğünde çok güzel anıları olduğunu görecekti. Müziğe ilgisi olsun veya olmasın ben kidsmusicclass’tan keyif alacağımıza emindim.

İlk gittiğimiz gün Müzisyen Anne ile karşılaştığımızda ben şahsen inanamadım. Sosyal medyadan gördüğünüz müzisyenanne 5 yaş daha genç ve 10 kilo  daha zayıf. İnstagram’da paylaştıklarında bulduğum samimiyet ve enerji birebir yansıyordu. Benim içinde önemli olan buydu zaten. Gittiğimiz ilk andan itibaren kendimi çok rahat hissettim. Aslında gitmeden çok rahatladım çünkü otopark var mı araba park yeri nasıl olacak, çocukla rahat olacakmı diye düşünürken, bu konunun da titizlikle düşünülmüş olup ücretsiz vale hizmeti olması mükemmel. Benim için kesinlikle tercih sebeplerinden biri oldu.

Bizim derslerimize Hande Öğretmen giriyor, Hande öğretmen bir o kadar enerjik ve heyecanlı. Bugün gittiğimiz deneme dersi dahil 4. dersti ve Huso ilk kez bagetleri birbirine değdirip, davula bir iki çakınca beraber bayağı heyecanlandık. Bu arada aylık paket alırsanız ilk gittiğiniz dersin ücretini almıyorlar. Bu da jestlerden bir tanesi.

Bu hafta 1-3 yaş  grubu için çok güzel bir aktivite var.. Bebek Müzikali.. O’nu da buradan duyurmuş olayım.

Ayrıntılı bilgi için müzisyenanne’nin instagram hesabını takibe alabilirsiniz. Bende gideriz diye heyecanlanmıştım ama biraz daha büyümemis lazımmış.

Enerjisine bayıldığımız bu okulu ve kidsmusicclass’ı şiddetle tavsiye ederiz.

 

İşte bizim fotograflarımız;

 

Geçtiğimiz hafta öğretmenler gününde derse katılamamıştık, bugün telafi ettik ve geç de olsa Huso ilk öğretmenlerinin gününü kutladı ve keyifli anlar geçirdi. Siz O’nun öyle cool göründüğüne bakmayın 🙂

 

 

ma1

 

ma4

Hande Öğretmen

 

ma3

 

Müzisyen Anne

 

ma2

 

Geçtiğimiz hafta Ahu Hanım ufaklıklara piyano çalınca hayli kıskanmıştık ve kendisinden biz geldiğimizde de minik bir dinleti sözü almıştık.. Bugün Huso’da müzisyenanne ile birlikte piyano başına oturdu, hem dinledi hem de gerek gördüğü yerlerde müdahele etti :))

ma5 ma6

 

 

Ve sonra Hande Öğretmenli Muhteşem Dakikalardan bazı anlar..

ma7

 

ma8

 

 

Canım Yavrum..Sen hep böyle masum kal..

 

ma9

 

ma10

 

 

Sevgiyle

01.12.2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...