2015-06-04 11.39.38

Frenk Maydonozlu ve Sebzeli Püre

Püre..

Zamanında sebze pürelerini yedirebilmek için çok uğraştım oğluma. Yemek istemedi kaşıkla beslenmek istemedi. O nedenle hep katı gıdalarla besledim kendi ısırarak yedi.

Son zamanlarda ise artık kaşığı kendi tutup ağzına götürebildiği için daha keyifle sıvı gıdaları tüketebiliyor. Fırsat bu fırsat diyerek bende püre yapıp yiyiyp yemeyeceğini denemek istedim. Sadece patates değil içerisinde bir kaç farklı besin de olan bu püre tarifimi sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Gerekli Malzemeler;

– 2 veya 3 adet orta boy taze patates
– 3-5 parça brokoli
– 3-5 dal Frenk Maydonozu
– Tereyağ veya zeytinyağ
– Günlük Süt
– Tuz

Yapılışı;

Patates ve brokolileri iyice pişene kadar haşlayın.
Frenk maydonozlarını ince ince doğrayın
Patateslerin kabuklarını soyun ve brokoliler ile birlikte yağ ve süt ekleyerek ezin.
Özellikle yağ ve süt miktarı belirtmedim. Siz sevdiğiniz veya çocuğunuza yedirebileceğiniz kıvama gelene kadar ilave edin.
Frenk maydonozu pürenize aromatik bir tat verecektir. Özellikle brokolinin kokusunu hafifletir. Aynı zamanda besin değeri olarak da çok yüksek değerlere sahiptir frenk maydonozu.

2015-06-04 11.39.38

Bu tarifi bebeğinize yediremediğiniz tüm sebzeleri ekleyerek çeşitlendirebilirsiniz. Kabak, Karnıbahar, enginar çok yakışır

Sevgiyle ve Afiyetle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...