IMG_0744

Hayatıma Hoşgeldin Oğlum

Canım oğlum,

Sana hamile kaldığımı anladığım gün dün gibi aklımda..
Minik bir işaret ile acaba mı diye aklıma düştün.
O gün ofiste akşam çok zor oldu benim için.
Ama içimdeki enerjiyi hissediyordum, sen oradaydın.
Ve ertesi sabah seni, minnacık senin var olduğunu öğrendim.
Hayatımda ilk defa ne yapacağımı ne diyeceğimi bilemedim, tarifi mümkün olmayan gülsem ağlasam uymayan bir haldeydim.
Bizi ve kainatı yaratan Allah en büyük duamı kabul etmişti.
Bu güne kadar her zor günümde O’na sığınıp dua ettim ve şükürler olsun ki o hep beni duydu ve dualarımı kabul etti.

Hayatıma Hoşgeldin Oğlum..

Evet anneciğim var olduğunu öğrendiğimde çok ağladım, sonra güldüm, guldum sonra ağladım..çünkü bazen mutluluktan da ağlanır oğlum..
İyi ki vardın iyi ki içimdeydin, nasıl bir güçtün bana anlatamam.

Seni kucağıma aldığım an, hamileliğimde hissettiklerimin ne kadar hafif duygular olduğunu anladım. Seni hiiç böyle hayal etmemiştim. Daha miniktin sanki içimdeyken, daha bebektin. Oysa seni kucağıma aldığımda sen hayata çok hazırdın, koca bir adamdın sanki. Gözlerin kapalı sarılmıştın bana, sonra daha ilk gece gözlerini açıp bakmıştın, kafanı kaldırmaya çalışır bir halin vardı, biliyorum çünkü içimdeyken de hep kafa atardın bana. Ayakların karnıma tersti çünkü, tekmelerinle değil kafanla oynuyordun sana dokunan ellerimle. Yine sana dokunan ellerimi arıyordun belli ki, düyaya geldiğini anlayamadan.

Benden önce baban almıştı seni kucağına, ben sonra o görüntüleri izleyince gördüm O’nun da gözündeki mutluluğu ve şaşkınlığı. Hala bazen sana bakıp şaşırıyoruz. Sen oldun, bizim oldun ve biz anne baba olduk.

Kundak sarılığıydı, sünnetti, 40 ının çıkmasıydı, gazdı oydu buydu derken bugün 5 aylık olmussun. Küçük fotograflarında ne kadar da çirkinsin, bize nasıl da güzel geliyordun.
Her gün başka bir enerjiyle uyandık, her gün farklı bir hareketle mutlu ettin bizi, hala da öyle acaba bugün oğlumuz neyi öğrenecek yada yapamadığı neyi bugün başaracak diye heyecanla uyanıyoruz.

Mesela Geçtiğimiz gün ayak parmaklarını yemeye başladın, dün baba gibi babaya benzer sesler çıkarmaya başladın, ( laf aramızda neredeyse 40 günlükten beri anne diyorsun) Bugün ilk defa öğlen uykunu odanda uyudun.

Ben sana yazmaya devam edicem oğlum. Bir gün büyüdüğünde güzel anılar biriktirmiş olarak gülerek okuruz inşallah bu satırları..

Annen
20.07.2014

İLK 5 AY FOTOGRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...