instagram-logo

İnstagram Şefi- Ceren Koruyan

Uzun bir aradan sonra bu pazartesi sizlere bir instagram şefi daha tanıtmak istiyorum. Siz diyin ki çok tembel oldun blogu boşladın falan ama şu diyet bir bitsin, hamilelik öncesi kiloma dönüp sağlık sorunlarımı bir halledeyim o zaman çok daha hızlı çalışacağım blogum için. Daha fazla paylaşım ve daha fazla etkinliğe katılım ile sahalara geri döneceğim.

Bugünki konuğum Ceren, aynı günlerde anne olma mutluluğunu yaşamışız O’nunla. O ‘da çocuk ile birlikte evhanımı olma kervanına katılanlardan ve bir çoğumuz gibi ev hayatının stresini mutfaga girip atanlardan. Ben daha fazla anlatmayayım hadi siz okuyun sohbetimizi.

1. Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Merhaba adım Ceren İnal Koruyan. 29.09.1991 Edirne Merkez doğumluyum. Annem Bilecik li babam ise İstanbul lu fakat uzun yıllardır burada yaşıyorlar.18 yaşında bir kız kardeşim var. 4 buçuk yıllık evliyim. Hayatımın en değerli varlığı olan 15 aylık Duru adında bir kızım var.Bekarken okul,iş vs. olduğu için mutfakla ilgilenmedim. Ama annem de çok becerikli bir kadındır. Onu sürekli izlerdim yardım etmeye çalışırdım.Babam da nefis yemek yapar çok iyi damak tadı vardır. Temel şeyleri onlardan da öğrendim. Evlendikten sonra da bir call center da müşteri temsilcisi olarak çalıştığım için işen geç gelince daha pratik şeyler yapabiliyordum. İşten ayrılıp evde kaldığım dönemde mutfağa ağırlık verdim.Sürekli yeni şeyler denedim. İnternetten blogları çok okurdum. Bu şekilde denemeler yaparak kendimi hep geliştirmeye çalıştım.

unnamed (2)

unnamed

2. İnstagram ile ne zaman tanıştınız ve yaptıklarınızı paylaşmanıza neden olan şey nedir?

İnstagramda yaklaşık 8-9 ay önce hesap açtım. Orada da ilgi alanım yemek olduğu için paylaşım alanlarını, sevdiğim şefleri ve güzel yemekler yapıp sunan arkadaşları takip etmeye başladım. Çok özeniyordum. Neden benimde sayfamda büyümesin dedim ve yaptığım şeyleri paylaşmaya başladım.

3. Paylaşım yapmak için özel olarak yemek yapıyor musunuz yoksa günlük yemeklerinizi ve ikramlarınızı mı paylaşıyorsunuz

Genellikle günlük hep yaptığım şeyler zaten önceden de çok yapıyordum. Kendimize yada misafirlerime ikramlarımı paylaşıyorum.Ama takipçi arttıkça tabi hoşunuza gidiyor ve üretmeniz gerekiyor bence. Artık mutfağa girmek için daha çok bahane bulur oldum. 🙂

4. İnstagramda takip ettiğiniz diğer yemek ustaları veya şefler kim?

Şükran Kaymak, Arda Türkmen, Birsence, Mutlu Muna, Chef Baran Adil Chef ve tariflerimi yayınladığım Nefis Yemek Tarifleri yöneticileri, daha bir sürü güzel sunum yapan becerikli arkadaşımı severek takip ediyorum. Tabi bir de sizi 🙂

5. İnstagram’da yaptığınız birikimleri bir gün bir bloğa dönüştürmeyi düşünüyor musunuz, yoksa instagram’ın bu pratik hali hoşunuza mı gidiyor?

Aslında öncelerde blog bir hayalimdi. Ama artık instagram o kadar pratik ve daha hızlı geliyor ki bir bebeğim de olduğu için bloga vakit ayıramam diye düşünüyorum. Buradan soru -cevap şeklinde çok kolay oluyor her şey. Çoğu kişinin de artık blogunu boşladığını düşünüyorum.Şimdiyse yaptığım şeyleri ilerde satmak ve bunu işe dönüştürmeyi çok istiyorum.

6. Takipçilerinizle görüşüyor veya yazışıyormusunuz, günde ne kadar zamanınız online olarak geçiyor?

Yaşadığım ilde kimseyle tanışmadım maalesef küçük bir yer burası. Ama ordan sürekli yazışıp konuşuyoruz.Çok güzel arkadaşlar, ablalar edindim. Mutlaka her yoruma, soruya hemen dönüş yapıyorum.Bayağı bir vaktimi alıyor doğrusu. Ama bir işi seviyorsanız bunun da zevki bir başka oluyor.

7. Bilen de bilmeyen de paylaşıyor diyenlerden misiniz, bu konudaki görüşünüz nedir?

Orası özgür bir alan tabi ki herkes paylaşsın zamanla daha iyilerini görüp kendini geliştirsin diyorum ben de o şekilde yapıyorum çünkü.İnsan yapmak istedikten sonra başarır. Kendimizi geliştirmeye ve öğrenmeye hep açık olmalıyız.

8. Fotograf çekerken nelere dikkat ediyorsunuz, profesyonel bir makine mi yoksa cep telefonu mu kullanıyorsunuz?

Cep telefonum ile çekiyorum.Gün geçtikçe iyi yapmaya başlıyorsun tabii. Doğru ışık olan aydınlık yerlerde çekiyorum.Bir pasta ya da tatlının dilim halini çekiyorsam onu ön plana çıkarıyorum.

9. Bize yemeklerinizde kullandığınız birkaç tüyo vermek ister misiniz

Aslında buna cevap vermemeliyim sanırım değil mi? 🙂 Sadece yapmak için değil sevdiklerimle paylaşıp onların çok seveceğini düşünerek yapıyorum. Bunun büyük bir artısı var bence. Mesela kek vs. yaparken yumurta,yoğurt,süt oda ısısında kullanırım, unumu elerim.

10. Takipçilerinize buradan bir mesaj vermek ister misiniz?

Orada olmaktan, yeni arkadaşlarla tanışıp yeni şeyler görüp öğrenmekten çok çok mutluyum. Umarım zamanla daha da artıp büyürüz. Hepsine çok teşekkür ederim güzel destekleri sözleri ve yorumları için. Ailemede beni motive ettikleri için teşekkür ederim. Ve tabi son olarak size çok teşekkürler. 🙂

Tarifler;

Çilekli Magma Pasta
Kolay Tatlı Yalancı Şekerpare
Havuçlu Toplar
Yalancı Profiterol

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...