instagram-logo

İnstagram Şefi – Özlem Öztürk

Sevgili Özlem, adaşım ve bir gün arayla bebişlerimizi dünyaya getirmişiz. Çok keyifli bir sohbet oldu yine

ve ben kendisini tanıdığıma çok memnun oldum.

Keyifli Okumalar..
1. Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz

Öncelikle Merhabalar,
Ben Özlem ÖZTÜRK. 04 nisan 1990 İstanbul doğumluyum. 2012 yılında Marmara Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldum.
Pedagoji eğitimi aldım. Aynı sene İSMEK de Aşçı Çıraklığı ve Pasta Yardımcılığı eğitimlerini aldım. 1 yıl özel bir kurumda öğretmenlik yaptım.
unnamed (6)
2013 yılında hayatımın aşkıyla evlendim ve akabinde 22.02.2014 tarihinde dünyanın en güzel varlığı oğlum Necatin’i kucağıma aldım.
unnamed (7)
İstanbul’da yaşıyoruz. Bostancıda oturuyoruz. Yemek yapmayı annemden öğrendim ve kendimi geliştirmek hedefim oldu. Hala da geliştiriyorum. İnsan her gün yeni birşeyler öğreniyor ve daha da keyif alıyor.

Katıldığım TV Programları:

Tv Em – Vatanın Mutfağı
STV – Pasta Börek
TRT – İyi Fikir
Show Tv- Nursel’in Mutfağı

ozlemozturk

2. İnstagram ile ne zaman tanıştınız ve yaptıklarınızı paylaşmanıza neden olan şey nedir?

İnstagram ile ilk tanışmam 3 sene önceydi.hala kendi kişisel hesabım var. Ama ‘sutlumutfak’ hesabım bir sene önce açıldı. Bebekten önce daha sosyal biriydim birden işi bırakıp evde vakit geçirmeye başlayınca buldugum ilk boş vakitte açmaya karar verdim. Benim için inanılmaz güzel bir uğraş oldu.

3. Paylaşım yapmak için özel olarak yemek yapıyor musunuz yoksa günlük yemeklerinizi ve ikramlarınızı mı paylaşıyorsunuz

Gün içinde evim için yaptıklarımı ve misafirim olduğunda onlar için hazırladığım ikramlarımı paylaşıyorum. Ancak takipçi sayısı arttıkça bir sorumluluk geliyor ve kendini mutfakta buluyorsun. 🙂

4. İnstagramda takip ettiğiniz diğer yemek ustaları veya şefler kim?

Sevgiyletarifleri severek takip ediyorum 🙂 ve Prensesvecuceler, maideasan ,zelisinmutfagi , elifsns_tariflerle , tijenaktay ve tulincr_yemekler diğer takip etiklerim.

5. İnstagram’da yaptığınız birikimleri bir gün bir bloğa dönüştürmeyi düşünüyor musunuz, yoksa instagram’ın bu pratik hali hoşunuza mı gidiyor?

Blog yazmayı çok isterim hatta açtığım bir sayfamda var fakat blog yazmak zaman istiyor. Bir bebekle de bu zaman malesef ki yok. İnstagram pratik ve daha kolay geliyor.

6. Takipçilerinizle görüşüyor veya yazışıyormusunuz, günde ne kadar zamanınız online olarak geçiyor?

Fotograf paylaşımı yapıldığı zaman cevap veriyorum ve bazı takipçilerimle de yazışmalarımız bu şekilde oluyor. Ancak yakın zamanda tüm instagram dostlarımla bir toplantı organizasyonu yapmak istiyorum. MEvsim bahara döner dönmez gerçekleşicek umarım. O zamana kadar yine ben tüm boş vakitlerimde instagramdayım.

7. Bilen de bilmeyen de paylaşıyor diyenlerden misiniz, bu konudaki görüşünüz nedir?

Herkes dilediği gibi paylaşım yapabilir, bazen emek hırsızlıkları oluyor, tarifler fotograflar çalınıp onlarınmış gibi paylaşılıyor, bu durum pek hoş olmuyor.

8. Fotograf çekerken nelere dikkat ediyorsunuz, profesyonel bir makine mi yoksa cep telefonu mu kullanıyorsunuz?

Fotoğraftaki en önemli özellik ışık bence. Tabi süsleme de önemli ama ışık kötüyse o fotoğraf kötü çıkıyor. Genel de makinayla çekiyorum ama bazen çabuk olsun diye telefon da kullanıyorum.

9. Bize yemeklerinizde kullandığınız birkaç tüyo vermek ister misiniz

Benim keklerim çok beğeniliyor. En büyük sır zeytinyağ. Bodrumdan özel olarak getirtiyorum. İnanın kekin rengi,tadı ve kabartması gerçekten bir farklı güzel oluyor. Tabi bir de aşkla yapıyorum. Yiyenlerin beğenmesi hoşuma gidiyor.

10. Takipçilerinize buradan bir mesaj vermek ister misiniz?

Tüm takipçilerim benim için çok değerli ve hepsinin fikrini çok önemsiyorum
11. Tarifleri

Çatlak Kurabiye
Damla Sakızlı Muhallebi
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...