IMG_4082

iPhone Diyet Uygulamalarım

 

Bir süredir bende bir hazırlık bir hazırlık, eşimle birlikte diyete başlamaya karar verdiğimiz tarihe sadece 1 hafta kaldı.

Eşim geçen sefer yaptığı diyeti yapıcak, ben ise  sadece akşam menülerinde kendisine eşlik edeceğim. Dolayısı ile kendisinin bir diyet listesi mevcut ama ben kendiminkini kendi durumun doğrultusunda bir süredir hazırlama telaşındaydım. Bir şeyler yazdım çizdim ama bir de bana yardımcı olacak iphone diyet uygulamaları’nı araştırdım. 3 uygulamayı gerçekten başarılı buldum ve sizlerle de paylaşmak istiyorum.

1. Plant Nanny :

Başarılı bir diyet için en önemli şey günlük su ihtiyacını yeterli bir şekilde tüketiyor olmamız. Bazen içmem gereken su miktarını değil akşam olduğunda bir bardak bile içmediğimi görebiliyorum, özellikle işe başladıktan sonra. İşyerinde Tupperware’in 1 litrelik şişesini kullanıyorum. Ama yine de şişe bütün gün gözünün önünde olsada zamanla görmemeye başlıyorsun. İşte tam da bu nedenle bu uygulama çok işinize yarayacak.

Boy ve kilonuza göre günlük su ihtiyacınızı hesaplayan uygulamada bardak büyüklüğünüzü öğrendikten sonra kaç bardak su içmeniz gerektiğini kaydediyor ve ekranın sağ alt tarafında size gösteriyor. Uygulama içerisinde bir de saksıda çiçeğiniz oluyor, siz su içtikçe o da sulanmış oluyor. Ayrıca ayarlar bölümünde programın içerisinde sizi ne kadar sürede su içmeniz için uyaran bir kısım da var. Siz sadece süreyi seçin sonra bir bakıyorsunuz tam işe dalmışken bir ıslık çalıveriyor suyunu iç diye. Ben bir kaç gündür kullanmama rağmen çok beğendim ve diyet boyunca da bu uygulamadan faydalanmayı düşünüyorum.

Bu da benim bitkim. Daha çok minnak olsada  instagramda paylaşacağım büüyümüş hallerini

 

photo

2. Moves :

Bu uygulama gerçekten çok akıllı. Yani resmen arabaya bindiğini, asansöre bindiğini hatta yürüyen merdiveni bile ayırıyor. Bir yerden bir yere mi yürüdün yürüyüş mü yaptın onu da ayırıyor wallahi. Nasıl olduğunu merak edip yazılımcıların yazdıklarını okudumda meğer gps kullanıyomuş geri planda. Teknoloji bu kadar ilerlemiş olsada her yeni öğrendiğim şeye şaşırıyorum işte. Fakat bu uygulamayı kullanınca birazcık fazla şarj harcıyormuş telefonlar. Aman Dikkat.

Yürüyüşe başlamadım henüz ama gün içindeki aktivitemi takip etmek ve yürüyüşe başladığımda da kayıt altında da tutabilmek için bu uygulamayı kullanacağım.

 

Bugünki ekranımın fotografı;

 

photo (2)

 

3. Target Weight :

İşte bu tüm diyet boyunca benimle olacak program. Daha önce diyet yaptığımda da kullanmıştım bu programı. Öncelikle boyunuzu kilonuzu giriyorsunuz ve hedef kilo ile hedeflediğiniz tarihi yazıyorsunuz. Sonrasında yapmanız gereken düzenli aralıklarla tartılıp kilonuzu uygulamaya yazmak.

Ne kadar zamanda kaç kilo vermişsiniz, hedef kiloya ne kadar kalmış, aylık, haftalık istatistikler halinde dökülüveriyor önünüze.  Kilo veriş hızınıza da bakıp, hedeflediğiniz tarihte o kiloya ulaşıp ulaşamayacağınızı da gösteriyor. Hatta böyle giderse sen bu kiloyu anca 5 seneye verirsin diye görünce motive olabiliyorsunuz.

Ben dün itibari ile uygulamayı kendim için güncelledim.

 

photo (3)

 

Sevgiyle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...