karaca1

Karaca ile Sofra Eğitimi

Geçtiğimiz günlerde Taksim Gezi Bosphorus Otel’de Karaca firması bir etkinlik düzenledi. Blogger’ların davet edildiği bu eğitimde Sofra düzeni, sofra kurulurken ve sofra da yemek yerken nelere dikkat etmemiz gerektiği çatal bıçağın tarihçesinden başlayarak anlatıldı.

Tüm detaylı bilgiler ve bu güzel eğitim için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Daha genç bir kızken İpek Ongun’un bir kitabını okumuş ve sofrada hangi çatal neyin hangi kaşık neyin, ne nereye konur kendimce öğrenmeye çalışmış ve hayat boyu uygulamaya çalışmış biri olarak bana ayrı bir keyif verdi bu eğitim.

Ayrıca karaca özel sofraların nasıl hazırlanması gerektiğini tüm detayları video ile anlatan bir site kurmuş. seninsofran.com a yayın hayatında başarılar dilerim. Benden söylemesi nasıl bir sofra hazırlamanız gerektiği ile ilgili kafanız karışıksa mutlaka bakın.. Mesela Kayınvalideniz size ilk kez yemeğe gelecekse İlk Davet sofrası benim favorilerimden..

Madem karaca video ile anlatmış bende eğitim ile ilgili diğer notlarım için sizi aşağıdaki videolar ila baş başa bırakayım.

Sevgiyle

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

IMG_7503

Backhaus ve California Walnut Comission ile Birlikte Cevizin Faydaları

  Backhaus İstinye Park Şubesinde 24 Mart tarihinde California Walnut Commission ve Backhaus ortaklığıyla düzenlenen etkinlikte cevizin çok yönlü kullanımı ve sağlık açısından faydaları ele alındı. Etkinlikte söz alan Backhaus kurucusu Dr. Hilal Duruk, Backhaus‘un Türkiye’nin en yenilikçi fırın ve pastanesi olarak ürünlerinde ceviz kullanmaya ...