kb7

Köpekbalığı Teması için Kurabiye Örneği

Merhabalar,

Blogumda oğlum için yapmış olduğum sunum ve hediyelikleri paylaşıyorum ve takipçilerimden sık sık soru alıyorum. Şunu nereden aldınız, bunu nasıl yaptınız gibi. Bende bu sefer oğlumun 1 yaş doğumgünü için yaptığım köpekbalığı kurabiyeleri detaylı olarak anlatacağım.

Anlaşılacağı üzere doğumgünü temamız köpekbalığı idi ve ben hazırlıklara başlamadan önce gerçekten ne yaparım nasıl yaparım ve nereden bulurum ile ilgili hiç bir fikrim yoktu. Neyseki pinterest yardımıma yetişti. Bu sayede bir çok örnek görme şansım oldu. Bazı gördüklerimi direk uyguladım bazılarında da esinlendim diyelim. Örneğin bu kurabiyeler bir esinlenme ürünüdür.

Ben kurabiyeler de hem 1 yaş ifadesi olsun hem de köpekbalığı temasını yansıtsın istiyordum. O nedenle 1 şeklinde kurabiyeler yapıp kendilerine sadece bir köpekbalığı kuyruğu ekledim.

O zaman öncelikle kurabiyelerimi nasıl hazırladım ;

Tarçınlı şeker hamrurlu kurabiye tarifimi kullandım.

Kurabiyelerim piştikten sonra aynı kalıpla beyaz şeker hamuru keserek kurabiyelerimi kapladım. Elimde gri şeker hamuru yoktu bende siyah şeker hamurunu biraz beyaz hamur ile karıştırarak koyuca bir gri elde ettim. Sonrasında şeker hamurundan köpekbalığı kuyruğu yapmak için ihtiyacım olan tek şey kalp şeklinde bir kalıptı.

Elde ettiğim kuyrukları kurabiyelerime yapıştırdım ve paketledim. Üzerlerine de hazırlatmış olduğum stickerları yapıştırdım. Bence sade zarif ve temaya uygun kurabiyeler oldular. Etiketlerimi ÇanakkaleDe bir firmaya yaptırıyorum. Stickerbaskımerkezi, gerçekten titizlikle çalışıyorlar ve hala müşteri veli nimettir anlayışını kaybetmedikleri için sorun yaşasanız bile en kibar şekilde çözümleniveriyor.

Aşağıdaki fotograflarda sırasıyla nasıl köpekbalığı kuyruğunu yapabileceğinizi anlatmaya çalıştım.

Yapmaya karar verirseniz de aklınıza takılan bir şey olursa mutlaka sorun tamam, bir de yaptıktan sonra benimle fotograf paylaşmayı unutmayın işte o benim en büyük mutluluğum olur.

Sevgiyle

kb1kb2kb3kb4kb5kb6

kb7

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...