brokoli

Kremalı Brokoli Çorbası

Brokoli Çorbası yaptığım zaman oğlumunda bize eşlik ediyor olması beni çok mutlu ediyor. O’nunkini şimdilik kremasız bölümünden ayırıyorum, bizde tuzunu sonradan ilave ediyoruz.

Gerekli Malzemeler;

– 500 gr Brokoli
– 1 adet iri boy patates
– 1 adet iri boy soğan
– 1 adet havuç
– 1 küçük paket krema

Yapılışı;

Tüm malzemeleri tencerenize koyun, üzerlerini geçecek kadar su ilave edin 20-30 dakika arası kaynatın. Brokolinin sap kısımlarını ben ayırmadığım için hem sapların pişip pişmediğini hem de patateslerin yumuşayıp yumuşamadığını kontrol ederek süreyi ayarlıyorum.

Ocağın altını kapatıp hemen çorbamı blenderdan geçiriyorum. Kıvamını da bu aşamada ayarlıyorum. Brokoli çorbasına biraz koyu kovam yakışıyor o nedenle ben biraz koyu kıvamlı bırakıyorum. Siz de çorbanızı istediğiniz kıvama getirmek için bu aşamada kaynamış ve sıcak su ilavesi yapabilirsiniz.

Dikkat ettiyseniz tarifte hiç yağ yok. Sonrasında krema ilave edeceğim için tamamen yağsız pişiriyorum. Servis etmeden hemen önce ise kremamı ilave edip iyice karıştırıyorum..

Kış günlerinde hem sabah hem akşam tüketebileceğiniz leziz bir çorba..

brokoli

Sevgiyle ve Afiyetle

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

c7853246-f215-4388-bb3b-425405d105ae

Pilav Yapmanın Püf Noktaları

Pilav yapmak geline verilecek kaynana notu nispetinde önemlidir. Aslında prensiplere uyulduğunda zor olmayan bir yemek olsa da, her zaman facia ile karşılaşma riski vardır. Doğu mutfağında pirincin yeri azımsanmaz. Özellikle Asya’da pirinç bazı ülkelerde temel ve hatta tek besin maddesidir. Örneğin Çin’in Güney Doğusunda en ...