IMG_0958

Lale Otel Sapanca – Bebekle Tatil

Çok büyük bir mücadele verdim bayramda önce sadece birkaç gün tatil yapabilmek için, ama eşimi bir türlü ikna edemedim. Nasıl olur, yapabilir miyiz, yoksa bebekle işkenceye mi dönüşür derken hiç bir plan yapamadık taki eşim bana son gün bayram için plan yap diyene kadar.

Tabi O’nun bahsettiği İstanbul boşken İtanbul içi plan yapmaktı ama ben bu son fırsatı da değerlendirmek istedim.
İstanbul’a yakın, havuz telaşı olmayan kısa da olsa kafamızı dinlyebileceğimiz bir yer arayışına girdim hemen ve Sapanca’da Göl kıyısında bulunan Lale Otel dikkatimi çekti. Eşimin mesajına Sapanca Lale Otel diyerek cevap verdim. Hiç ümidim de yoktu ama eşim beni aradığında rezervasyon yaptırmıştı bile.

1 gece de olsa aldı beni bir hazırlık telaşı. Otel korumalı bebek uyatagı veriyordu ama yatak dışında neler hazırlamalıyım hemen bir liste yaptım. Son hazırlıklar da oğluş uyuduktan sonra bitti ve valizler kapandı.

Lale otel küçük, şirin, havuzu olmayan, gölün kıyısında hoş bir restauranta sahip. Girişimiz arife günüydü. Karşılamaları oldukça sıcaktı.

IMG_0958

Açık büfe kahvaltı çok düzgün hazırlanmıştı. Benim en çok hoşuma giden daha hiç kimse büfeyi bozmadan kahvaltı almaktır ve öyle de oldu. Ev yapımı salçalarla hazırlanmış kahvaltılık soslarına bayıldım. Normalde reçelsiz kahvaltı yapamam ama reçelleri pek gözüm görmedi diyebilirim.

Güne erken başlamayı hep sevmişimdir. Bu kısa tatili de uzun hissetmenin en güzel yoluydu bu.
Daha kahvaltı ederken dinlendiğimizi hissetmiştik. Öyle güzel bir sessizlik vardı ki, İstanbul’da asla bulamayacağımız bu sessizliği, içinde olmadan anlamak çok zor.

IMG_0962

IMG_0969

Kahvaltımız bittikten sonra odamıza yerleşmek üzere çıktık. Kaldığımız oda en üst katta gölü gören odalardandı. Camın kenarında jakuzi olsa da perdeyi kapatmadan kullanmak çok uygun görünmüyordu. Şirin döşenmişti, beyaz renk hakim bir yatak ve çok yüksek ağaçları anımsatan duvar kağıtları odayı olduğundan daha geniş göstermişti. Kaliteli banyo, kaliteli şampuan ve duş jeli, kaliteli ve temiz kokan havlular içimi rahatlatmıştı.
Odamıza yerleştikten sonra bahçeye indik ve neredeyse tüm günü bahçede geçirdik. Arife günü olması sebebi ile otel o gün çok sakindi ve öyle güzel bir esinti vardı ki bir kez bile terlememiş olmak benim için çok büyük bir lükstü.
Oğluma meyvesuyunu hazırlamam için gerekli ekipmanları yıkamam ve diğer tüm işlemler için mutfaklarını kullanmama izin verdiler. Bir çok mutfak gördüm, bu mutfağı görünce içim bir kez daha rahatladı.

IMG_0988

Gün içinde bahçede bebekleri ve biraz daha büyük çocukları ile gelmiş ailelerde vardı. Kalan misafirler dışında günübirlikde gelenler olmuştu. Biz tatlı mı tatlı Ayçelen’i tanıma fırsatı elde ettiğimiz için çok mutlu olduk. Hatta belki bir gün kız çocugumuz olursa adını Ayçelen koyalım diye bile düşündük.

IMG_1002

IMG_1035

IMG_1025

Akşam hava kararmaya başladığında oğlumuzun uyku saati gelmiş geçiyordu bile. Fakat bizim de o akşam farkettiğimiz canım oğlum ilk kez akşam dışarıdaydı ve otelin led ışıkları ve diğer lambaları inanılmaz ilgisini çekmişti. Hepsini bir bir keşfettikten sonra 21:30 gibi uyudu. Göl kıyısı olduğu için sivrisinek olabilir diye düşünmüştüm. Ne bahçede ne de odada sinek görmedim. Bir kaç arı var diye de stres yapmadım.

Genel olarak Lale Oteli Bebek ve Çocuk Dostu olarak değerlendirebilirim. Ancak bir iki aksaklıktan da bahsetmeden geçemeyeceğim.

Odada bulunan minibar vitrin tipi bir dolaptı ve içindeki tüm içecekler sıcaktı.
Gölün üzerindeki restaurant kısmına akşam yemeğine de sabah kahvaltısına da alınmadık. Akşam yemeğinde iftar yapanlar oraya alındı yani Arap misafirler ve dışarıdan gelenler..
Sabah kahvaltıda da hafif esinti var diye personel tenteleri kapattı ve güneşten oturamayarak arka masalara geçmek zorunda bırakıldık.
Diğer tüm olumlu yönleri düşünerek bu konuda gerilim çıkarmadım. 1 günlük tatilim kavga ile bitsin istemedim. Ancak bir daha gidersem Lale Otel’e ve orada oturamazsam işte o zaman olay çıkartırım 🙂

Bir de minik bir tüyo daha, ramazan dolayısı ile Arap misafirler az sayıdalarmış, ramazan sonrasında tüm rezervasyonun neredeyse Arap misafirlere ait olduğunu Otel Müdürü görüşlerimizi sorarken bizimle paylaşmış bulundu. Bu durum tercih sebebi veye tercih etmeme sebebi olabilir.

Sevgiyle..

Otele ait diğer fotograflar;

IMG_0975

IMG_0977

IMG_0970

IMG_0967

IMG_0966

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...