tuz

Sağlığına Önem Verenler Deniz Tuzu Kullanıyor

Turşulara katılması ve yaprakları salamura etmek için kullanılması ile bildiğimiz ve tanıdığımız deniz tuzu yemeklerde olduğu kadar cilt, saç sağlığı için de kullanılıyor. Yemeklerde kullanıldığında hem daha sağlıklı hem de daha leziz yemekler sunulabiliyor.
Birçok faydası bulunan deniz tuzu nerede üretilir ve deniz tuzu nereden alınır? Deniz tuzu, dünyada denize kıyısı olan birçok farklı ülkede değişik ölçeklerde üretiliyor. Binbir Gıda tarafından işletmeciliği yürütülen İzmir Çamaltı Tuzlası yıllık 600.000 ton deniz tuzu üretimiyle dünyanın sayılı büyüklükteki deniz tuzlalarındandır. Ülkemizde sınırsız miktarda ve en taze tuz kaynağı olan deniz tuzu üretimi sadece Binbir Gıda tarafından yapılıyor. Binbir Gıda Deniz tuzu üretimini İzmir Çamaltı Tuzlası ve Balıkesir Ayvalık Tuzlası’nda gerçekleştiriyor.

Deniz tuzunun faydalarının çok fazla olması hem yemeklerde hem de kişisel bakımında kullanılmasını sağlıyor. Deniz tuzu mineral zenginidir. Bu özelliği vücut sağlığı açısından oldukça önemli. Diğer tuzları tüketildiğinde vücut için önemi bulunan önemli minerallerden vücut faydalanamamakta. Deniz tuzu, erken yaşlanmayı önler ve vücutta hücre yenilenmesinde etkisini gösterir. Bağışıklık sistemini güçlendirmekle birlikte, enerji seviyesini de arttırır. Kana oksijen geçişinin sağlanmasında etkili olması da bir diğer faydası.

Cilt için faydası nasıl görülebilir? Deniz tuzu ile banyo yapmak kuru ve kaşıntılı ciltlerin rahatlamasına yardımcı olur. Banyo yaparken kullanıldığında cilt gözeneklerini doğal bir biçimde açar ve ciltteki dolaşımı arttırır. Ayrıca egzama ve sedef gibi ciddi hastalıklara da iyi gelmektedir.

Selülit problemi yaşayanlar deniz tuzu bir tasa konulduktan sonra, içine daldırılan ıslak fırça ya da süngerle selülitli bölgeler fırçalanarak selülitlerin görünümünü azaltılabilir. Saçların güçlenmesini isteyenler ıslattıkları saç kökleri deniz tuzu ile ovduklarında, ölü deri hücrelerinin yok edilmesini sağlayabilir.

Tuzlaların bulunduğu alanlardaki ekosistemin ve biyolojik çeşitliliğin devamlılığı açısından büyük önem taşıyan tuz üretimini müşterilerinin beklentileri doğrultusunda gerçekleştiren Binbir Gıda, ülkemizin kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirmeyi esas alıyor. Hem sanayide ve karayollarında kullanılan ham deniz tuzu, hem de sofralarda kullanılan ve denizdeki tüm yararlı mineralleri içeren % 100 deniz tuzu satın almak için www.binbirgida.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

7_Fotor

Kurabiye Püf Noktaları ve Kullandığım Ölçüler

1. Kurabiye yapmaya başlamadan önce oluşturduğunuz veya faydalanacağınız tarifinizi detaylı olarak okuyun. Herhangi bir sürpriz ile karşılaşmak pek hoş olmayacağından gerekebilecek tüm malzemelerinizi ve ekipmanları hazır edin. 2. Bir kurabiyeyi mükemmel yapan şey içerisine koyduğumuz malzemenin kalitesidir. Kullandığınız her malzemenin kalitesinden ve tazeliğinden emin olun. ...