IMG_4556

Şeker Hamurlu Kurabiye – Sade

Hamur için Malzemeler;

– 1 büyük boy yumurta
– 1 Su Bardağı Pudra Şekeri
– 250 gr. tereyağ
– 1 Su Bardağı Mısır Nişastası
– 3 Bardak Un
– Vanilya

Yapılışı ;

– Yumurta ile pudra şekerini çırpın.
– Daha sonra oda sıcaklığında yumuşamış olan tereyağınızı da katın ve yoğurmaya başlayın.
– Mısır nişastasını ekleyip yoğurmaya devam edin,
– Bir kaç dakika daha yoğurduktan sonra unu ekleyin. Ancak önce 2 Bardak unu ekleyin daha sonra hamurunuzun kıvamına göre 3. bardağı ekleyin. Hamurunuz yoğurduğunuz kaba ve elinize yapışmayacak bir kıvama gelmeli. Asla yumuşak hamur olsun istemiyoruz.
– Hamurumuzu yoğurduktan sonra streç filme sarıp yarım saat dinlenmeye bırakıyoruz.

IMG_4538

IMG_4541

Sonrasında hamurumuzu 1 er kurabiye çıkacak şekilde alıp nişasta ile açıyoruz. Korkmayın nişasta üzerine kalın bir şekilde yapışmıyor, elinizle kalıntılarını uzaklıştırmanız mümkün olabiliyor.

IMG_4552

IMG_4553

IMG_4554

Eğer kurabiyelerinizi bir çubukla süsleyecek ve bir kova, vazo vs. bir şekilde sunacaksanız tepsiye yerleştirdikten sonra çubukları saplayın, pişerken bir problem kesinlikle olmuyor. Bu çubuklar acaba çıkar mı diye merak ederek çıkarmaya çalışmayın. Çünkü çıkabilirler. Sadece kurabiyeyi ortaladığınızdan emin olun, yoksa süslerken gıcık olabiliyorsunuz. ama poşete yerleştirmesi ve bağlaması çok kolay oluyor. Çubuksuz kurabiyeler ne kadar olsa da poşete koyarken eğer erken bir yerde değdirirseniz yağlı bir leke bırakabiliyor.

IMG_4556

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

babyjoy_banner_-20170904021447148

Çocuklarınızın Sağlıklı Gelişimine Tam Destek Çocuk Devam Sütü’nde!

Neden Çocuk Devam Sütü? Çocuklar, büyüme ve gelişimlerinin büyük bölümünü 1-4 yaşları arasında tamamlarlar. Yiyeceği yemekler konusunda çok seçici olabileceği bu yaşlarda çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel gelişimi için zengin ve doğal içerikli gıdalarla beslenmesi gerekir. Güçlü bir bağışıklık sistemi de bu fiziksel ve zihinsel gelişimi ...