photo (49)_Fotor

Şeker Hamurundan Biberon Süsleme

Bir önceki gün yaptığım hamurdan biberon kurabiyelerimi de kestim.

Şeker hamurlu kurabiyenin tarifi için tıklayın

biberon1

biberon2

biberon3

Gelelim süslemelerine..

Bir sürü farklı renk şeker hamuru siparişi vermiştim. Daha gelmedi uff.
Artık elimdeki renklerden farklı renklerle de çalışmak istiyorum ama hamile halimle taşımamak için mecburen internetten sipariş verdim.
Bekleyeceğiz ne yapalım.

Genelde tabanı beyaz kullandım içinde süt varmış gibi görünüyor bir de beyazı seviyorum.

photo (51)_Fotorphoto (52)_Fotorphoto (53)_Fotorphoto (54)_Fotor

Sonra mavi tabana beyaz yuvarlak parçalar koyup merdanenizle üzerinden geçiyorsunuz.Aşağıdaki gibi bir desen elde ediliyor. Kabartma olmayınca daha sade göründü benim hoşuma gitti.

photo (46)_Fotor

photo (48)_Fotor

Şu biberonu parçalama işini pek sevmedim çünkü ne kadar dikkat etsenizde milimi milimine tutması biraz zor oluyor o nedenle ben sonrasında biberonun emzik kısmını yapıştırma olarak yapmayı tercih ettim. Kırmızıları o şekilde çalıştım.

Ve paketlendiler 🙂

photo (49)_Fotorphoto (56)_Fotor

Bir önceki gün yaptığım hamurdan biberon kurabiyelerimi de kestim. Şeker hamurlu kurabiyenin tarifi için tıklayın Gelelim süslemelerine.. Bir sürü farklı renk şeker hamuru siparişi vermiştim. Daha gelmedi uff. Artık elimdeki renklerden farklı renklerle de çalışmak istiyorum ama hamile halimle taşımamak için mecburen internetten sipariş verdim. Bekleyeceğiz ne yapalım. Genelde tabanı beyaz kullandım içinde süt varmış gibi görünüyor bir de beyazı seviyorum. Sonra mavi tabana beyaz yuvarlak parçalar koyup merdanenizle üzerinden geçiyorsunuz.Aşağıdaki gibi bir desen elde ediliyor. Kabartma olmayınca daha sade göründü benim hoşuma gitti. Şu biberonu parçalama işini pek sevmedim çünkü ne kadar dikkat etsenizde milimi milimine tutması biraz zor…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...