770cb076-b28b-4578-8023-dfc6f2967f60urun01.jpg

Sizin Ekmek Makineniz Hangisi?

Ben şu anda Arçelik Ekmek Makinesini kullanıyorum ve tüm kullandığım ölçüleri ona göre veriyorum. Bildiğim kadarı ile tüm büyük hazneler standart ama bu makineyi tercih etmemdeki sebep ayrıca ikili ekmek yapma haznesinin de olmasıydı.

Arçelik-K-2715-6-600x450

Arçelik-K-2715-7-600x597

Kutunun içerisinden çıkanları fotografta da görebilirsiniz. Ancak ben makinenin ölçü kaplarını kullanmıyorum. Kendi bardağım,kaşığım daha iyi oluyor. Hem sizlere tarif verirkende herkesin evinde ölçebileceği şekilde paylaşmış oluyorum.

Sadece çengel şeklindeki parça ekmek yapma hayatınız boyunca işinize en çok yarayacak ekipman diyebilirim. Ekmeğiniz pişer pişmez. o çengelle makinenizde hamurunuzun karışmasını sağlayacak karıştırma kollarını ekmeğinizin içinden kolayca çıkarabileceksiniz.

Ekmeğin içinde karıştırma kolları kalmasın istiyorsanız ve bu çengelle de uğraşmak istemiyorsanız bir yol daha var. Makine ekmeğinizin ikinci mayalanma sürecine geçmeden bir uyarı veriyor, aslında bu uyarı ekmeğinize eklemek istediğiniz bir malzeme varsa bu aşamada eklemeyi unutmamanız için fakat siz malzemenizi ekleyip karışma işleminin bitmesini beklerseniz( ki bu karıştırma işlemi ilk yoğurmaya göre çok kısa sürüyor) bu işlem biter bitmez ekmeğinizi makineden çıkartıp karıştırma kollarını makineden alabilir ve daha sonra ekmeğinizi hemen makineye geri koyabilirsiniz.
Bu aşamadan sonra ekmeğiniz bir kez daha mayalanma için dinlendirilecek ve sonra pişme aşamasına geçecektir.

KULLANIM KILAVUZUNDA BULUNAN PROGRAM AÇIKLAMALARI;

Program Tarifleri

1. Standart: Yoğurma, kabartma ve normal ekmek pişirme. Ayrıca, lezzeti artırmak için başka maddeler de ekleyebilirsiniz.
2. Hızlı: Basic (Ana) ekmek için gerekenden daha az sürede somun ekmek yoğurma, kabartma ve pişirme. Ancak, bu ayarda pişirilen ekmek genellikle yoğun bir dokuyla birlikte daha küçüktür.
3. Köy ekmeği: Yoğurma, kabartma ve daha uzun kabartma süresiyle ekmek pişirme. Bu menüde pişirilen ekmek daha gevrek bir kabuğa ve daha hafif bir yoğunluğa sahiptir.
4. Ultra hızlı:Çok çabuk bir şekilde yoğurma, kabartma ve pişirme.Ancak bu ekmek diğer menülere göre en kaba olanıdır.
5. Tam buğday ekmeği: Tam buğday unuyla yoğurma, kabartma ve pişirme. Geciktirme işlevinin kullanılması kötü sonuçlara neden olacağından tavsiye edilmez.
6. Kepek ekmeği: Kepek ekmeği yoğurma kabarma ve pişirme. Kepek ekmeği pişirmek içindir.
7. Hamur hazırlama: Yoğurma ve kabartma var, ancak pişirme yoktur. Hamuru çıkarıp ekmek somunları, pizza, buğulu ekmek, vs. hazırlayın.
8. Fırınlama: Yoğurma ve kabartma yapılmaz, yalnızca pişirme yapılır. Ayrıca, seçili ayardaki pişirme süresini artırmak için de kullanılır.
9. Reçel hazırlama: Reçel ve marmelatları kaynatmak içindir. Meyve ve sebzeler ekmek tepsisine konulmadan önce doğranmalıdır.
10. Sandviç ekmeği: Sandviç ekmeği yoğurma, kabartma ve pişirme. Hafif yoğunlukta ve daha ince kabuklu ekmek pişirme içindir.
11. Özel program: Kişiye kendine özgü program yapma olanağı tanır. Bu program kullanıcıya yoğurma, kabartma, pişirme ve ısıtma sürelerinin her birini ayarlayarakekmeği kendi zevkine göre yapmaolanağı tanır.

Pişirme Sıcaklığı Seçimi

Sıcaklık düğmesi ile kabuğun
AZ(160 ̊C), ORTA(180ºC) veya ÇOK (200ºC) pişmesini seçebilirsiniz. İstediğiniz kabuk rengini seçmek için bu düğmeye basın.
LCD ekranda yukarı ok işareti seçtiğiniz kabuk rengine gelecektir

iyi ekmek yapmak için kullanıcağınız makinenin kaitesi ve seçeneği fazla olan bir makine olması çok önemli.
Benimki böyle ve sizin de tavsiyelerinizi beklerim.

Sevgiyle ve Afiyetle..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

babyjoy_banner_-20170904021447148

Çocuklarınızın Sağlıklı Gelişimine Tam Destek Çocuk Devam Sütü’nde!

Neden Çocuk Devam Sütü? Çocuklar, büyüme ve gelişimlerinin büyük bölümünü 1-4 yaşları arasında tamamlarlar. Yiyeceği yemekler konusunda çok seçici olabileceği bu yaşlarda çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel gelişimi için zengin ve doğal içerikli gıdalarla beslenmesi gerekir. Güçlü bir bağışıklık sistemi de bu fiziksel ve zihinsel gelişimi ...