vok tava-825x877

Sotelemek için Uygun Tava Seçimi

Pişirme konusu biz yemek yapanlar için gerçekten çok titiz davranılması ve üzerinde durulması gereken bir konu.

Bir tarif verirken, yemeği hangi tencerede pişirdiğimiz, karıştırmasını çevirmesini nasıl yaptığımız, ve bunları yaparken de edindiğimiz iyi kötü tecrübeleri aktarmamız çok önemli.
Örneğin eti veya sebzeleri soteleyin dediğimizde tarifi okuyan kişi sotelemenin anlamını bile bilmiyor olabilir. Sotelemek, kızgın bir tavada tarif edilen malzemeyi alt üst pişirmek demektir. Hızlı bir pişirme yöntemidir. O nedenle de bu yöntemde kullanılan tavanın seçimi oldukça önemlidir.

Sote işlemi için en uygun tava Wok Tavalardır. Wok tavalar hem kenarlarına da ısıyı iyi ilettiklerinden ve kendi içerisinde sadece sallayarak tüm malzemelerin karışmasına imkan sağladıklarından özellikle son yıllarda sadece profesyonel aşçılar tarafından değil ev hanımları tarafından da kullanılmaya başlandı.

Bende eskiyen Wok Tavamı yenilemek için, Cookplus’taki Bio Granit Wok Tavalar a bir göz attım. Cookplus gerçekten görülmeye değer bir pişirme grubu kategorisi oluşturmuş. Sizde evinizdeki eskiyen tencereler ve tavalarla vedalaşmak istiyorsanız mutlaka bakmalısınız.

karaca-white-stone-7parca-set-550x585

Ben en kısa zamanda Cookplus’taki Bio Granit Wok Tavalardan sipariş edeceğim. Hem granitin özelliği olan istediğin kaşığı kullanma özgürlüğü ve dayanıklı tabanı ile daha sağlıklı ve hijyenik yemekler pişirecek olmak çok avantajlı diye düşünüyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Untitled

Ispanaklı Kek Tarifi

Cogu zaman hatta genelde kendi tariflerimi kendim yaratıyorum. Hatta blogun başlama hikayesi de bazen çok beğendiğim tariflerimi not almak amaçlıdır. Ama bazen çok dar zamanlarda, hemen bir misafir gelecekse bir de o misafirlerin minik ve tatlı çocukları varsa acaba tutacak mı riskine girmek istemiyor ve ...